OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7 kwietnia 2019 – V Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019 – V Niedziela Wielkiego Postu rok C

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne (7-10.04.2019 r.). Czas szczególnie uprzywilejowany na drodze naszego nawracania się i pokuty. Zapraszam do udziału w rekolekcjach i do wspólnej modlitwy w intencji ks. Krzysztofa Herbuta naszego rekolekcjonisty oraz za naszą wspólnotę parafialną. Program rekolekcji jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Spowiedź św. rekolekcyjna w poniedziałek od godz. 8.00-9.00; 18.00-19.00.
  4. Msze św z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 9.00 i 19.00.
  5. Spotkania rekolekcyjne dla młodzieży w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
  6. W środę okazja do spowiedzi św. w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Wałbrzychu w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.00.
  7. W dniu 12  kwietnia odbędzie się II Wałbrzyska Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to nocna wyprawa nacechowana milczeniem i modlitwą. Do przejścia ok. 40 km w samotności lub grupach do 10 osób. Do wyboru 3 trasy. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  8. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  9. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchód WIELKIEGO TYGODNIA. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie palm. Mszę św. o godz. 10.45 poprzedzi procesja, która wyruszy o godz. 10.30 z kościoła w stronę krzyża milenijnego, gdzie nastąpi poświęcenia palm. Przy kościele będzie można nabyć ciasto oraz palmy do poświęcenia przygotowane przez dzieci i młodzież.
  10. W niedzielę, 14 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00, w naszym kościele odbędzie się doroczny Koncert Wielkopostny. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
  11. Ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu i świąteczną dekorację kościoła prosimy składać do skarbony przy stoliku.
  12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary i produkty długoterminowe, które pozwolą  Grupie Charytatywnej przygotować 130 paczek świątecznych dla osób najbardzej potrzebujących w naszej parafii.
  13. Zakończyliśmy prace związane z renowacją 14 stacji Drogi Krzyżowej. Nasze podziękowania kierujemy do p. Andrzeja i Janiny Sajdaków za ufundowanie ram oraz do p. Teresy Jagielskiej, która wykonała renowację.
  14. Dziś po Mszy św. zbiórka ofiar na fundusz remontowy. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  15. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy łaski Ducha Świętego i otwartości serca na głoszone Słowo Boże podczas rozpoczętych rekolekcji.