OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6 marca 2016 – IV Niedziela Wielkiego Postu

6 marca 2016 – IV Niedziela Wielkiego Postu rok C

1. W dniu dzisiejszym, w IV Niedzielę Wielkiego Postu zwana niedzielą radości – Laetare, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem Miłosierni jak Ojciec. Czas szczególnie uprzywilejowany na drodze naszego nawracania się i pokuty. Zapraszam do udziału w rekolekcjach oraz wspólnej modlitwy w intencji Jana Sienkiewicza, naszego rekolekcjonisty i całej naszej wspólnoty parafialnej. Program rekolekcji jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.
  3. W poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy do Teatru Zdrojowego, gdzie odbędzie się projekcja filmu „Zakazany Bóg”. Wstęp wolny.
  4. Osoby samotne – wdowy, wdowców, kawalerów, panny, osoby żyjące samotnie po rozpadzie związku małżeńskiego – zapraszamy we wtorek o godz. 17.00 na Mszę św. z nauką rekolekcyjną.
  5. Spowiedź św. rekolekcyjna w środę od godz. 8.00-9.00; 16.30-17.00; 18.00-19.00.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dzieci, a o godz. 17.30 dorosłych i młodzież.
  7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu wyłącznie w czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
  8. Informujemy, że Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju zaprasza do udziału w konkursie na palmę wielkanocną. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Towarzystwa. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 marca br., natomiast w Niedzielę Palmową odbędzie się uroczysta procesja z palmami do naszego kościoł
  9. Pragniemy zaprosić osoby samotne z naszej parafii na wspólne śniadanie wielkanocne, które odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 8.00 w domu parafialnym. Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy, aby w zakrystii (do 20 marca br.) zgłosić zamiar przybycia, co umożliwi przygotowanie odpowiedniej liczby miejsc.
  10. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla osób uboższych. Jeszcze w tym tygodniu można składać produkty długoterminowe np. cukier, makaron, ryż, olej, słodycze. Ofiary możemy składać do skarbony pod chórem, przy figurze św. Antoniego. Dziękuję za życzliwość i wsparcie. Parafialna grupa Charytatywna rozprowadza świece Caritas. Przy kościele są do nabycia kartki świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na cele związane z działalnością grup dziecięcych i młodzieżowych działających przy naszej parafii.
  11. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszach św. comiesięczna zbiórka ofiar na planowy remont dachu naszego Kościoła. W minionym tygodniu rodziny naszej parafii złożyły na ten cel 570 zł.
  12. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy łaski Ducha Świętego i otwartości serca na głoszone Słowo Boże podczas rozpoczętych rekolekcji.