OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6 grudnia 2015 – II Niedziela Adwentu

6 grudnia 2015 – II Niedziela Adwentu rok C

1. Dziś II Niedziela Adwentu – Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Naszymi ofiarami składanymi do puszek możemy wesprzeć Kościół na Kresach Wschodnich. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Przewodnikiem duchowym jest ks.dr hab. Dominik Ostrowski – wicerektor WSD w Świdnicy. Proszę o modlitwę w intencji naszej parafii oraz księdza rekolekcjonisty. Program rekolekcji znajduje się w najnowszym numerze gazetki parafialnej Bliżej Źródła, a także na stoliku przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do licznego udziału. Spowiedź adwentowa w środę: godz. 8.00 – 9.00; 16.00 – 17.00; 17.30 – 19.00. W środę o godz. 20.30 – na zakończenie rekolekcji – zapraszamy do Teatru Zdrojowego na film „Apostoł”. Wejściówki można odebrać w zakrystii.
  3. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu papież Franciszek zainauguruje w całym kościele powszechnym Rok Miłosierdzia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 dziewczynki zostaną włączone do grupy Dzieci Maryi. Jest to święto patronalne Sióstr Służebniczek. Kancelaria parafialna nieczynna.
  4. Zapraszamy dziadków, rodziców, młodzież i dzieci do licznego udziału we Mszy św. Roratniej.
  5. W naszej parafii w okresie adwentu trwa akcja pod hasłem „Anielskie serca”, dzięki której chcemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy za już ofiarowane dary, jak również prosimy rodziców i dzieci, aby od poniedziałku do III niedzieli Adwentu, każdy kto tylko może ofiarował potrzebującym 0,5 kg makaronu składając do koszy znajdujących się w kościele. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć świece Caritas, natomiast Dzieci Maryi rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne.
  6. Opłatki można nabyć u przedstawicieli parafialnej Caritas. Bardzo prosimy, aby ofiary składane przy tej okazji zdołały pokryć koszty związane z ogrzewaniem kościoła i domu parafialnego.
  7. Inne ogłoszenia: intencje mszalne, czasopisma katolickie.
  8. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy obfitego w Boże łaski czasu adwentowych rekolekcji.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła