OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 maja 2019 – III Niedziela Wielkanocna

5 maja 2019  III Niedziela Wielkanocna C

1. Dziś w kościele w Polsce rozpoczynamy XITydzień Biblijny, który przypomina nam, że treść naszej wiary pochodzi z objawienia Bożego. Zgodnie ze wskazaniami w całej Polsce tego dnia czytana jest Ewangelia św. Jana w ramach Narodowego czytania Pisma Świętego. W naszym kościele dziś od godz. 13.00 do 14.30 będzie  trwało wspólne czytanie Ewangelii, a od poniedziałku do soboty przed nabożeństwem majowym będą czytane kolejne rozdziały Ewangelii św. Jana.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
3. W środę obchodzimy Uroczystość św. Stanisława BM  głównego patrona Polski oraz diecezji świdnickiej  dzień modlitwy za naszą Ojczyznę, a także za naszego Biskupa Diecezjalnego i wiernych naszej Diecezji.
4. W tym tygodniu odbędą się próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii Świętej wg ustalonego porządku. Zgodnie ze zwyczajem rodziców dzieci komunijnych prosimy o pomoc w przygotowaniu kościoła i obejścia na tę uroczystość.
5. W środę o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
6. I spowiedź dla dzieci klas III w sobotę 11.05. ogodz. 10.00.
7. W przyszłą niedzielę – 12 maja – w naszej parafii dzień I Komunii świętej. W związku z tym wydarzeniem Mszę św. komunijną rozpoczniemy o godz. 10.30. Zbiórka dzieci przed kościołem o godz. 10.15.
8. W tym tygodniu nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.30.
9. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od godz. 18.00 do 18.25.
10. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza –modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a po Mszach św. zgodnie ze zwyczajem wspieramy Seminarium Duchowne w Świdnicy oraz kleryków przygotowujących się do posługi kapłańskiej w naszej diecezji.
11. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.