OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 października 2015 r. – XXVII Niedziela Zwykła

4 października 2015 r. – XXVII Niedziela Zwykła B

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Naszą modlitwą otoczmy papieża Franciszka oraz uczestników odbywającego się na Watykanie Synodu Biskupów poświęconego Rodzinie.
  2. Kalendarium liturgiczne:
    • 5 października – poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej
    • 7 października – środa – wspomnienie NMP Różańcowej
    • 9 października – piątek – bł. Wincentego Kadłubka
  3. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe:
    w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy św. wieczornej)
    w niedzielę o godz. 17.00
    Zapraszamy dorosłych i młodzież.
  1. Dzieci szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 16.30 na wspólną modlitwę dziesiątkiem różańca.
  2. Nabożeństwo różańcowe dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek po Mszy św. wieczornej.
  3. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  4. Rodziców klasy I szkoły podstawowej wraz z dziećmi, które rozpoczynają przygotowanie do
    I Komunii Świętej, zapraszamy na idywidualne spotkanie w piątek od godz. 18.00 do 19.00.
  5. Za tydzień przypada XV Dzień Papieski – pod hasłem Patron Rodziny. Obchody 37. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na papieża oraz doroczna zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia wspierająca uzdolnione dzieci i młodzież z rodzin ubogich.
    Z okazji dnia papieskiego w niedzielę (11.10) o godz. 10.45 dzieci naszej szkoły przedstawią program poświęcony osobie św. Jana Pawła II.
    Tego samego dnia o godz.18.00 (11.10) Stowarzyszenie „Ludzie Jana Pawła II” zaprasza na program słowno – muzyczny pt. ”Jestem z Wami” na podstawie książki i płyty Pawła Zuchniewicza pod tym samym tytułem, który odbędzie się w naszym kościele.
  1. Przypominamy, że w naszej parafii w I i III wtorek miesiąca w godz. od 18.00 do 19.00 można skorzystać bezpłatnie z porady prawnej.
  2. W dniach 10/11 października na hali widowiskowej Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbędą się
    II Rekolekcje Diecezjalne dla młodzieży (sobota) i dorosłych (niedziela). Szczegółowy program
    i zapisy na stronie internetowej naszej diecezji: www.diecezja.swidnica.pl
  3. Przypomninamy, że od października nastąpiła zmiana porządku Mszy św. Wieczorna Msza św.
    w dni powszednie do końca marca będzie odprawiana o godz. 17.00. W tym okresie kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00-19.00.
  4. Dziękujemy za ofiar składane w kopertach na ogrzewanie naszego kościoła, zakrystii i domu parafialnego. Bóg zapłać ofiarodawcom. W minionym tygodniu złożono na ten cel 320 zł. Natomiast w ubiegłym roku koszt ogrzewania wyłącznie kościoła i zakrystii wyniósł blisko 16 tys. zł, natomiast domu parafialnego blisko 24 tys. zł.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz październikowego numeru gazetki parafialnej Bliżej Źródła. Dziś w Gościu Niedzielnym, w rubryce panorama parafii, znajdziemy prezentację naszej wspólnoty parafialnej.
  6. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.