OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 lutego 2018 – V Niedziela Zwykła

4 lutego 2018 – V Niedziela Zwykła rok B

1. Dziś – po Mszy św. o godz. 12.00 – zmiana tajemnic różańcowych. Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 13.00 – 19.00.
  2. We wtorek od godz. 18.00 będzie czynna poradnia prawna.
  3. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży.
  4. W niedzielę –  11 lutego przypada wspom. NMP z Lourdes XXVI Światowy Dzień Chorego – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 12.00. Zapraszamy do udziału we Mszy św. osoby dotknięte chorobą i cierpieniem. Prosimy, aby bliscy dopomogli im przybyć na Mszę św.
  5. W przyszłą niedzielę (11 lutego) podczas Mszy św. o godz. 10.45 nastąpi obrzęd poświęcenia świec dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
  6. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek – 12 lutego – na spotkania formacyjne: o godz. 16.00 kl. IIIa i, a o 18.00 kl. IIIb. Przypominamy, że spotkania są obowiązkowe.
  7. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty od godz. 16.30 – 16.55.
  8. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
  9. Są jeszcze wolne intencje na miesiąc luty i marzec, które można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka na ubezpieczenie kościoła i budynków  parafialnych. W stosunku do ubiegłego roku stawki ubezpieczeniowe wzrosły o 20%. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. W minionym tygodniu ofiarowano 200 zł. W lutym konieczny będzie zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła i zakrystii.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – szczególnie gazetki parafialnej: Bliżej Źródła.
  12. W związku z przygotowywaniem publikacji związanej ze 100-leciem odzyskania niepodległości Polski i dziejami mieszkańców Szczawna-Zdroju poszukujemy ludzi, którzy mogliby wnieść własne czy bliskich wspomnienia. Zwracamy się ze szczególną prośbą do osób, które pamiętają ks. Alojzego Schmidta i mogłyby przekazać wiadomości związane z jego osobą i posługą duszpasterską, celem wzbogacenia opisu Jego działalności. Wszystkich, którzy mogą przysłużyć się tej sprawie prosimy o kontakt z księdzem proboszczem lub p. Janiną Malinowską.
  13. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lourdes i La Salette od 22-28 maja br. Koszt 300 euro i 500 zł. Szczegóły w dodatku do gazetki parafialnej.
  14. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy błogosławionego tygodnia.