Ogłoszenia parafialne 4 grudnia 2016 r II niedziela adwentu

4 grudnia 2016 – II Niedziela Adwentu rok A

1. Dziś II Niedziela Adwentu – Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Naszymi ofiarami składanymi do puszek możemy wesprzeć Kościół na Kresach Wschodnich. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Zapraszamy dziadków, rodziców, młodzież i dzieci do licznego udziału we Mszy św. Roratniej, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  3.  W naszej parafii w okresie adwentu trwa akcja pod hasłem Anielskie serca, dzięki której chcemy przygotować ok. 120 paczek świątecznych dla potrzebujących. Dziękujemy za ofiarowane dziś dary (cukier) oraz prosimy, aby w III niedzielę Adwentu, każdy kto tylko może ofiarował potrzebującym 1 kg ryżu, składając do koszy znajdujących się w kościele. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć świece Caritas, natomiast Dzieci Maryi rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne.
  4.  Opłatki można nabyć u przedstawicieli parafialnej Caritas. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.
  5. Dzieci klas III i ich rodziców zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędą się w poniedziałek, 5. XII o godz. 16.00 dla kl. III a i o godz. 18.00 dla kl. III b. Dzieci spoza szczawieńskiej szkoły wraz z rodzicami mogą wybrać dowolną godzinę spotkania. Przypominamy, że spotkania te są obowiązkowe.
  6. We wtorek po Mszy św. Roratniej tradycyjne spotkanie dzieci ze św. Mikołajem.
  7. Poradnia prawna czynna we wtorek od godz. 18.00 – 19.00.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna wyłącznie we wtorek od godz. 18.00 – 19.00.
  9. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 17.00; 19.00. Jest to święto patronalne Sióstr Służebniczek.
  10. W sobotę o godz. 18.30 spotkanie duszpasterstwa młodzieży.
  11. W niedzielę, 11 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 10.45 dzieci klas III otrzymają medaliki Matki Bożej.
  12. W przyszłą niedzielę zbiórka na fundusz remontowy. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
  13. Inne ogłoszenia: intencje mszalne, czasopisma katolickie.
  14. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  15. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy obfitego w Boże łaski Adwentu.

OAMDG