OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31 maja 2015 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

31. maja 2015 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Uroczystością Najświętszej Trójcy kończymy okres, w którym – zgodnie z przykazaniem kościelnym – należy wypełnić obowiązek spowiedzi i komunii św. w czasie wielkanocnym.
  2. Dziś o godz. 18.30 nabożeństwem ku czci Matki Bożej kończymy miesiąc maj. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Przez cały miesiąc czerwiec na godz. 18.30 zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych odprawianych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Spotkanie ministrantów i lektorów ws. przygotowania uroczystości Bożego Ciała w poniedziałek o godz. 17.00.
  5. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od godz. 18.00 do 18.25.
  6. W środę o godz. 16.15 próba przed Rocznicą I Komunii Świętej. O godz. 17.00 spowiedź dla dzieci i rodziców. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty w Boże Ciało zapraszamy na próbę w środę o godz. 17.30. Bardzo prosimy parafian o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii.
  7. Zwracamy się ze szczególną prośbą do przedstawicieli grup parafialnych i osób gotowych im pomóc o przygotowanie ołtarzy eucharystycznych na procesję Bożego Ciała. Spotkanie robocze przewidziane jest w środę o godz. 16.00.
  8. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione o godz. 7.00; 8.00; 9.30; 12.00 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z naszej parafii będą obchodziły I Rocznicę spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta: ul. Kolejowa, Wita Stwosza, al. Spacerowa, Kolejowa. Mieszkańców naszego miasta, a szczególnie mieszkańców ulic na trasie procesji prosimy o udekorowanie okien emblematami eucharystycznymi bądź obrazami religijnymi. Wszystkich zachęcamy do wspólnego przeżycia łączności z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
    W okresie oktawy Bożego Ciała procesje teoforyczne wokół kościoła odbywać się będą na zakończenie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.30 do 18.25. Odwiedziny chorych wyjątkowo w piątek od godz. 9.00 do 13.00.
  10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serce NMP.
  11. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Dziękczynienia. Ofiary składane po Mszy św. do puszek będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  12. W niedzielę 7 czerwca zapraszamy parafian do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Uczestnicy Marszu gromadzą się o godz 15.00 przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu (Piaskowa Góra) skąd w pochodzie przejdą ulicami miasta na stadion przy ul. Kusocińskiego, gdzie odbędzie się piknik rekreacyjno-rodzinny.
  13. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
  14. Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci na wakacje do Szklarskiej Poręby w terminie 17 – 21 sierpnia br. Zapisy i szczegółowe informacje u s. Damiany.
  15. W minionym tygodniu rodziny naszej parafii złożyły na remont domu parafialnego 1150 zł.  Dziękuję za pomoc materialną w prowadzonych pracach remontowych.
  16. Z przykrością powiadamiamy, że w minionym tygodniu po raz kolejny w ostatnim czasie włamano się do skarbon, gdzie są składane ofiary na kwiaty i utrzymanie oraz remont kościoła. W tej sytuacji rozważamy konieczność zawieszenia w parafii codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, aż do czasu zainstalowania monitoringu wewnątrz i na zewnątrz kościoła. Parafian, którzy mogliby pomóc w realizacji tego zadania proszę o kontakt po Mszy św.
  17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  18. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.