OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31 grudnia 2017 r – święto Świętej Rodziny

Drodzy parafianie, mieszkańcy, kuracjusze i goście!

Niech Nowonarodzony błogosławi Wam szczodrze. Niech udziela wszelkich łask i darów.

Niech cały Nowy Rok będzie opromieniony Jego blaskiem,

a w Waszych sercach niech zagości miłość, radość i pokój.

31 grudnia 2017 r. – święto Świętej Rodziny

1. Dziś przypada święto Świętej Rodziny. Ten dzień jest świętem patronalnym Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy do osobistego dziękczynienia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do godz. 19.00. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku po Mszy św. o godz. 12.00.  Ofiarami składanymi po Mszy św. wspieramy Poradnie Rodzinne działające na terenie naszej Diecezji, w których znajdują specjalistyczną pomoc małżeństwa i rodziny przeżywające trudności małżeńskie i wychowawcze.
  2. W poniedziałek (1 stycznia) Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to uroczystość nakazana: Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8.00; 9.30, 10.45, 12.00 i 19.00. Nie będzie mszy św. o godz. 7.00. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie.
  3. W I czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  5. W I sobotę miesiąca o godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. W sobotę (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – poświęcenia kadzidła i kredy. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 8.00; 9.30, 10.45, 12.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Ofiarami zebranymi tego dnia na tacę wspieramy misjonarzy i prowadzone przez nich misje na całym świecie. Oprawę muzyczną Mszy św o godz. 12.00 będzie stanowił chór parafialny Salve Regina. Podczas Mszy św. wręczymy już po raz czwarty statuetkę Anielskiego Serca osobie, która w sposób wyjątkowy angażuje się w niesienie pomocy potrzebującym. Po Mszy św. wraz z chórem wspólne kolędowanie. Zgodnie ze zwyczajem Orszak Trzech Króli wyruszy tego dnia o godz. 12.00 z kościoła Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu. Serdecznie zapraszamy.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Kolęda rozpocznie się od 2 stycznia 2018 r. Wizytę Duszpasterską będziemy rozpoczynali o godzinie 15.30, w sobotę o godz. 14.00. Zgodnie ze zwyczajem ministranci będą zapowiadali kolędę. Bardzo prosimy o przygotowanie miejsca do wspólnej modlitwy. Zadbajmy, aby były to spotkania ze wszystkimi domownikami w atmosferze chrześcijańskiej życzliwości i gościnności (plan Kolędy).
  9. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna wyłącznie w sobotę  od godz. 8.00 do 9.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny od godz. 8.00 do 14.00.
  10. Bóg zapłać za ofiary jakie w minionym czasie zostały złożone na ogrzewanie kościoła (430 zł) oraz na fundusz remontowy (2550 zł).

*OADMG*