OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 października 2016 r – XXXI Niedziela

30 października 2016 r. – XXXI Niedziela Zwykła C

1. Kończymy miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17.00 i w poniedziałek o godz. 17.30. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy.
  2. W Roku Miłosierdzia szczególnie brzmi zobowiązanie do modlitwy za żyjących i umarłych – jednego z uczynków miłosiernych względem duszy. Zbliżający się miesiąc listopad przypomina nam o tej powinności wobec naszych bliskich zmarłych. Wypominki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Plan modlitwy wypominkowej zostanie przedstawiony 1 i 2 listopada, ponieważ wciąż jeszcze składane są wypominki.
  3. We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego 7.00; 8.00; 9.30; 10.45; 12.00; 19.00. To dzień, w którym nasz wzrok kierujemy w stronę nieba. A tam mamy wielu świętych patronów. Zachęcamy wszystkie dzieci, by w tym dniu na  swoją Mszę Świętą przyszły przebrane za wybranego świętego. Wszystkie dzieci, które się przebiorą za świętego będą uczestniczyły w procesji na rozpoczęcie Mszy Świętej, dlatego spotykają się o godz. 10.40 przed kościołem. Po Mszach św. zbiórka na rzecz Seminarium Duchownego w Świdnicy. Tego dnia o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu rozpoczniemy procesję i nabożeństwo za zmarłych. Zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek, z racji Uroczystości Wszystkich Świętych, nie będzie czynna kancelaria parafialna oraz poradnia prawna.
  5. 2 Listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. Przy wyjściu z kościoła zbierane są intencje na Mszę Świętą zbiorową za zmarłych, którą będziemy sprawowali 2 listopada o godz. 17.00.
  6. I czwartek miesiąca zapraszamy do wspólniej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  7. W piątek (04.11) o godz. 8.00 zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej na Mszę św., która poprzedzi uroczyste pasowanie uczniów I klasy. Z racji I piątku miesiąca od godz. 16.00 – 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.
  8. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej nabożeństwo wynagradzające. Od godz. 9.00 – 13.00 odwiedziny chorych.
  9. Na przełomie roku, w dniach od 28.12 – 01.01, organizowane jest w Rydze (Łotwa) Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize. Zachęcamy wszystkich młodych ludzi do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Podobnie jak w ubiegłym roku, nasza parafia również organizuje wyjazd na to spotkanie. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Pawła.
  10. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone dotychczas na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego. W sumie zebraliśmy 2620 zł. Zebrana kwota pozwoli nam na zakup niespełna 1000 l. oleju opałowego. W sezonie grzewczym zużywamy na ogrzewanie kościoła, zakrystii i pomieszczeń przyległych ok. 4000-5000 l. Składamy serdeczne podziękowanie naszemu parafianinowi p. Danielowi Stapiakowi, którego firma wykonała nieodpłatnie ocieplenie przewodów C.O. w pomieszczeniach budynku parafialnego.
  11. Doroczne spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich rozpocznie się w kościele w Szczawnie-Zdroju w niedzielę 6 listopada o godz. 12.00 Mszą św. za zmarłych lekarzy i pracowników Służby Zdrowia.
  12. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę – 6 listopada – po Mszy św. o godz. 12.00.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie nowego numeru gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  14. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.

KANCELARIA: w czwartek – 18.00-19.00.