OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 kwietnia 2017 – III Niedziela Wielkanocna NIEDZIELA BIBLIJNA

30 kwietnia 2017 – III Niedziela Wielkanocna  rok A

NIEDZIELA BIBLIJNA

1. Dziś w kościele w Polsce rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny, który przypomina nam, że treść naszej wiary pochodzi z Objawienia Bożego. Po raz pierwszy w  pierwszy w Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W naszym kościele rozpoczniemy  czytanie Listu do Galatów o godz. 15.00.
  2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach majowych odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 18.30.
  3. We wtorek 2 maja Narodowe Święto Flagi. Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonych flag na naszych posesjach.
  4. W środę 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 19.00. W tym dniu wspominamy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchodząc Święto Narodowe módlmy się za naszą Ojczyznę i wszystkich rodaków o pomyślność i Boże błogosławieństwo dla naszego kraju. Po Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.
  5. Kancelaria parafialna czynna w czwartek od godz. 17.00 – 18.00.
  6. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  7. W I piątek miesiąca spowiedź św. dla dzieci i młodzieży o godz. 18.00.
  8. W piątek 5 maja obchodzony jest Europejski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Organizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania do Parku Zdrojowego od 10.00 do 13.00. W programie występy artystyczne osób niepełnosprawnych w muszli koncertowej, warsztaty artystyczne w hali spacerowej. Całość zakończymy wspólnym tańcem integracyjnym zwanym Belgijka.
  9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych od 9.00 – 13.00.
  10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela oraz gazetka parafialna Bliżej Źródła.
  11. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą nasze Seminarium Duchowne. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  12. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego i radosnego tygodnia.