OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 stycznia 2016

3 stycznia 2016

1. Dziś obchodzimy II niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W środę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym: 7.00; 8.00; 9.30; 10.45; 12.00 i 19.00. Mszy św.o godz. 12.00 będzie towarzyszył chór dziecięcy szkoły podstawowej w Szczawnie-Zdroju. Ofiarami składanymi na tacę wspieramy potrzeby misyjne Kościoła. Po każdej mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Tego dnia ulicami miasta Wałbrzycha przejdzie uroczysty Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkich do udziału w Orszaku, który wyruszy o godz. 12.00 z kościoła Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.

Również 6 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie: Kolędujmy Małemu przy akompaniamencie młodych muzyków, z udziałem chóru parafialnego Salve Regina i solistów z Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz osób z upośledzeniem umysłowym w Wałbrzychu. W czasie koncertu zostanie wręczona statuetka Anielskiego Serca 2015 osobie, która w minionym roku szczególnie zaangażowała się w niesienie pomocy bliźnim.

1. Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca okres Bożego Narodzenia. Mszę św. o godz. 10.45 poprzedzą JASEŁKA przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju.
  2. Dzieci naszej parafii w ramach Akcji Kolędnicy Misyjni zebrały blisko 1600 zł, które dzięki Państwa życzliwości zostaną przekazane na rzecz dzieci z Madagaskaru. Bóg zapłać ofiarodawcom oraz wszystkim, którzy przeprowadzili i zaangażowali się w to dzieło.
  3. Są jeszcze wolne intencje na miesiąc styczeń, które można zamawiać po Mszy św. w zakrystii.
  4. Kancelaria parafialna w czasie trwania kolędy w czwartek od godz. 18.00 do 19.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny i umówienie spotkania.
  5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od 4 stycznia br. Prosimy, o ile to możliwe, aby były to spotkania z wszystkimi mieszkańcami. Mamy nadzieję, że w roku miłosierdzia otworzą się drzwi i serca parafian, z którymi w ostatnich latach z różnych powodów nie mogliśmy się spotkać. Wizyta kolędowa ma charakter religijny, prosimy zatem o przygotowanie miejsca do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że ofiary składane przy okazji kolędy są przeznaczone na utrzymanie duszpasterzy parafialnych, seminarium duchownego, kurii biskupiej i bieżących potrzeb parafii. Jeśli ktoś z Państwa chciałby przy tej okazji złożyć również ofiarę wyłącznie na cele parafialne, prosimy o określenie właściwego celu na kopercie. Każdej rodzinie pozostawimy specjalny numer gazetki parafialnej Bliżej Źródła oraz informację o zaleceniach gospodarczych Świdnickiej Kurii Biskupiej, jakie powinniśmy wykonać wciągu najbliższych 5 latach, z prośbą o pomoc w ich realizacji.

OAMDG

Plan Kolędy 2016 I Tydzień