OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 marca 2019 – VIII Niedziela Zwykła

3 marca 2019 – VIII Niedziela Zwykła rok C

1. Dziś rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
  2. W poniedziałek święto św. Kazimierza, królewicza.
  3. Wałbrzyskie Stowarzyszenie Wolność i Niezawisłość zaprasza w poniedziałek (4 marca br.) o godz. 16.00 do Teatru Zdrojowego, gdzie odbędzie się koncert patriotyczny: Dzielne Polki. U stóp Twoich swe życie złożyłam, Polsko.
  4. 6 marca przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Okres czterdziestodniowego przygotowania do Uroczystości Wielkanocnych – jest to dzień w którym obowiązuje nas post ścisły. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w tym okresie do powstrzymania się od udziału w zabawach, aż do rozpoczęcia obchodów Wielkanocnych i do praktykowania uczynków pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Msza św. z posypaniem głów popiołem  w środę o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 19.00.
  5. Od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu trwają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
  6. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach pokutnych: Drogi Krzyżowej – w piątek o godz. 17.30 oraz Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.00.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne i ogrzewanie. W minionym tygodniu zakupiliśmy 1000 l. oleju opałowego za kwotę 3 300 zł. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na fundusz parafialny.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tym również najnowszego numeru gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  9. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy, by Okres Przygotowania do Świąt paschalnych był obfity w uczynki chrześcijańskiej miłości i pokuty.