OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 maja 2015 – V Niedziela Wielkanocna

3. maja 2015 – V Niedziela Wielkanocna rok B

1. W dniu dzisiejszym wspominamy 224. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Obchodząc Święto Narodowe módlmy się za naszą Ojczyznę i wszystkich rodaków o pomyślność i Boże błogosławieństwo dla naszej ojczyzny w przededniu wyborów prezydenckich. Po Mszy św. o godz. 9.30 nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3. Maja. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Floriana.
  3. W środę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość św. Stanisława BM – głównego patrona Polski oraz diecezji świdnickiej – dzień modlitwy za naszą Ojczyznę, a także za naszego Biskupa Diecezjalnego i wiernych naszej Diecezji. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. W katedrze świdnickiej o godz. 9.00 odbędą się święcenia diakonatu, a o godz. 18.00 uroczysty odpust ku czci św. Stanisława.
  5. Spotkanie Kręgu Biblijnego, w ramach którego rozważana jest Ewangelia św. Marka, w piątek o godz. 17.00.
  6. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie modlitewne wspólnoty Ruchu Czystych Serc.
  7. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane o godz. 18.30.
  8. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od godz. 18.00 do 18.25.
  9. Przypominamy, że począwszy od 1. maja Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane w naszym kościele  o godz. 19.00, a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00. W sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie. Tel. 74-8412830 lub 514863410.
  10. Na dzień 13. czerwca planowany jest wyjazd dzieci i młodzieży z grup parafialnych do Szklarskiej Poręby. Koszt 25 zł (koszt autokaru pokrywa parafia).  Wyjazd o godz. 7.00. W programie Msza Święta, wejście na Szrenicę i grill. Powrót ok. 19.30 – 20.00. Zapisy i bliższe informacje u s. Damiany.
  11. Planujemy także wyjazd dzieci  z naszej parafii na wakacje do Szklarskiej Poręby w terminie 17. – 21. sierpnia br (od poniedziałku do piątku). W programie codzienna Eucharystia, górskie spacery, pogodne wieczory, gry i zabawy, spotkania formacyjne. Koszt wyjazdu 220 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u s. Damiany.
  12. Dziękuję za ofiary składane na remont domu parafialnego. W minionym tygodniu rodziny naszej parafii złożyły na ten cel 900 zł.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć biało-czerwony różaniec z deklaracją przystąpienia do modlitewnej krucjaty różańcowej za ojczyznę (2 zł).
  14. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie okazja do wyrażenia naszej solidarności z Narodem Nepalskim, dotkniętym tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi, składając swoją ofiarę na rzecz niesienia pomocy poszkodowanym.
  15. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.