OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 kwietnia 2016 – II Niedziela Wielkanocna NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

3 kwietnia 2016 – II Niedziela Wielkanocna rok C

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jest to Święto patronalne Caritas. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce 72 Tydzień Miłosierdzia. Po mszy św. zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Świdnicką Caritas. Po Mszy św o godz. 12.00 zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. Przypominamy, że począwszy od kwietnia do końca września Msze św. wieczorne w naszym kościele będą sprawowane o godz. 19.00.
  1. W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  2. W poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu spowiedź św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, rodziców i świadków.
  3. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 17.00 – 18.00.
  4. Poradnia prawna czynna we wtorek od godz. 17.00 do 18.00
  5. W środę o godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
  6. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  7. W czwartek o godz. 18.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu odbędzie się bierzmowanie młodzieży Dekanatu Wałbrzych – Zachód.
  8. W piątek – 8 kwietnia – pielgrzymka diecezji świdnickiej do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach.
  9. W sobotę – 9 kwietnia – w godz. od 9.00 do 13.00 odwiedziny chorych.
  10. Za tydzień w kościele będziemy obchodzili po raz kolejny niedzielę Biblijną, która przypomina nam, że treść naszej wiary pochodzi z objawienia Bożego i to właśnie dlatego winniśmy czytać i rozważać Słowo Boże.
  11. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszach św. comiesięczna zbiórka ofiar na planowy remont dachu naszego Kościoła.
  12. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy daru pokoju serca, który rodzi się ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.