OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 grudnia 2017 – I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2017 – I Niedziela Adwentu rok B

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczno-duszpasterski, który mamy przeżywać pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Okres Adwentu ma stać się dla każdego z nas wezwaniem do radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu dziejów, jak i przygotowaniem do uroczystych obchodów Narodzenia Pańskiego.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Kalendarium liturgiczne:
  • 4 grudnia – św. Barbary – Dzień modlitw za bezrobotnych
  • 6 grudnia – św. Mikołaja
  • 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  1. We wtorek  od godz. 18.00 – 19.00 będzie czynna poradnia prawna.
  2. W środę o godz. 18.15 spotkanie kręgu biblijnego.
  3. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 17.00; 19.00. Jest to święto patronalne Sióstr Służebniczek. O godz. 17.00 Msza św. z udziałem Dzieci Maryi.
  5. W adwencie Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Msza św. będzie sprawowana przy świetle świec i lampionów. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Program tegorocznych Rorat jest związany z postacią św. Józefa.
  6. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele parafii rozprowadzają poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wykonanie oświetlenia prezbiterium kościoła. Szacowany koszt inwestycji wraz z przygotowaniem nowej instalacji elektrycznej to ok. 12 tys. zł.
  7. W okresie adwentu odbywać się będzie zbiórka pod hasłem „Anielskie serca”, dzięki której chcemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Prosimy rodziców i dzieci, aby każdy kto tylko może ofiarował do koszy znajdujących się w kościele produkty spożywcze długoterminowe lub słodycze. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć świece Caritas, natomiast Dzieci Maryi rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas rekolekcji adwentowych. Przewodnikiem duchowym będzie ks. dr Grzegorz Umiński. Proszę o modlitwę w int. naszej parafii oraz księdza rekolekcjonisty. Program wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
  9. Za tydzień II Niedziela Adwentu – Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Naszymi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na Kresach Wschodnich.
  10. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  11. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy obfitego w Boże łaski Adwentu.

OAMDG