OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 marca 2015 – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

29 marca 2015 – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rok B

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 17.00 do naszego kościoła na KONCERT WIELKOPOSTNY w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej i orkiestry symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu. W związku z tym wydarzeniem nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 18.30.
  2. Spowiedź święta od poniedziałku do środy podczas porannej Mszy św. i od godz. 16.00 do 16.55.
  3. W Wielki Poniedziałek o godz. 17.45 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  4. W Wielki Wtorek od godz. 9.00 – 13.00 odwiedziny chorych. Zwracamy się z prośbą do rodzin i bliskich osób chorych, których kapłan nie odwiedza w I soboty miesiąca, aby zapraszając kapłana do domu umożliwiły osobom obłożnie chorym spowiedź i przyjęcie komunii świętej przynajmniej raz w roku. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  5. W Wielką Środę o godz. 17.45 spotkanie wszystkich ministrantów – próba przed Triduum Paschalnym.
  6. W Wielki Czwartek w katedrze świdnickiej o godz. 9.00 Msza św. z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich.
  7. Są do nabycia świece Caritas w cenie 5 zł oraz palmy wielkanocne, przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii.
  8. Dziękujemy za przekazane produkty długoterminowe i ofiary, które umożliwiły przygotownie paczek żywnościowych na zbiliżające się święta dla 120 rodzin. Bardzo dziękujemy parafialnej grupie Caritas za przeprowadzenie zbiórek i rozdzielenie pomocy potrzebującym.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty i dekorację świąteczną. W minioną niedzielę zebraliśmy na ten cel 630 zł.
  10. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 18.00 do 19.00. W   sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie (tel. 514 863 410).
  11. Informujemy, że parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wałbrzychu organizuje w dniach 9 – 10.04.br pielgrzymkę autokarową do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa-Łagiewnik. Koszt wyjazdu 180 zł. Natomiast parafia św. Wojciecha w Wałbrzychu organizuje jednodniową pielgrzymkę (10.04) do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w cenie 70 zł.
  12. Wyrzeczenia wielkopostne powinny zaowocować jałmużną na dzieła miłosierdzia. Nasza jałmużna postna, składana do skarbony przy figurze św. Antonigo od dziś do niedzieli Bożego Miłosierdzia (12.04), zostanie przekazana na prowadzenie jadłodajni Caritas dla osób najbardziej potrzebujących. Ofiary zbierane w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na prace remonowe prowadzone w naszej parafii.
  13. Przypominamy, że każdy katolik, który przystąpił do I komunii św., jest zobowiązany do spowiedzi i komunii św. przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym.
  14. Zachęcamy do lektury gazetki parafialnej Bliżej Źródła, a w niej m.in. rozmowa z biskupem Ignacym Decem przed zbliżającą się wizytacją naszej parafii oraz plan Triduum Paschalnego.
  15. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Triduum Paschalnym – plan.