OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 listopada 2015 – I Niedziela Adwentu

29 listopada 2015 – I Niedziela Adwentu rok C

1. Rozpoczynamy nowy Rok liturgiczno-duszpasterski, który mamy przeżywać pod hasłem Nowe życie w Chrystusie w ramach duchowego przygotowania do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Okres Adwentu ma stać się dla każdego z nas wezwaniem do radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu dziejów, jak i przygotowaniem do uroczystych obchodów Narodzenia Pańskiego.
  2. Kalendarium liturgiczne:
  • 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła
  • 4 grudnia – św. Barbary – Dzień modlitw za bezrobotnych
  1. We wtorek od godz. 18.00 – 19.00 będzie czynna poradnia prawna.
  2. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  3. W I piątek miesiąca od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.
  4. W piątek 4.12. o godz. 18.00 modlitewne spotkanie RCS.
  5. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 – 12.00 odwiedziny chorych.
  6. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Msza św. będzie sprawowana przy świetle świec i lampionów. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Program tegorocznych Rorat jest związany z obchodami 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia pod hasłem Drzewo Życia.
  7. Dzisiaj pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć u przedstawicieli parafialnej Caritas. Bardzo prosimy, aby ofiary składane przy tej okazji zdołały pokryć koszty związane z ogrzewaniem kościoła i domu parafialnego.
  8. W okresie Adwentu, każdy z nas jest szczególnie wezwany, aby kierując się wiarą i miłością spotkać się z Chrystusem w braciach potrzebujących naszej pomocy. W naszej parafii w okresie adwentu odbywać się będzie zbiórka pod hasłem „Anielskie serca”, dzięki której chcemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Prosimy rodziców i dzieci, aby od II niedzieli Adwentu, każdy kto tylko może ofiarował potrzebującym 1 kg cukru składając do koszy znajdujących się w kościele. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć świece Caritas, natomiast Dzieci Maryi rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne. Podobnie jak w ubiegłym roku wręczymy w dniu Bożego Narodzenia nagrodę „Anielskiego serca” osobie, która w naszej parafii najbardziej angażuje się w niesienie pomocy potrzebującym.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas rekolekcji adwentowych. Przewodnikiem duchowym będzie ks. dr hab. Dominik Ostrowski – Wicerektor WSD w Świdnicy, wykładowca liturgiki na PWT we Wrocławiu. Proszę o modlitwę w int. naszej parafii oraz księdza rekolekcjonisty.
  10. Program rekolekcji jest dostępny w najnowszym numerze gazetki parafialnej Bliżej Źródła, na łamach której znajdziemy wskazówki jak dobrze przeżyć Adwent i zbliżający się Rok Miłosierdzia. Nowy numer, w nowej szacie graficznej zawiera dodatek – duchowe cukierki, na każdy kolejny dzień adwentu.
  11. Za tydzień II Niedziela Adwentu – Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Naszymi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na Kresach Wschodnich. Podczas Mszy św. o godz. 10.45 dzieci klasy III otrzymają poświęcone medaliki. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  12. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  13. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy obfitego w Boże łaski Adwentu.