OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 maja 2017 – Wniebowstąpienie Pańskie

28 maja 2017 – Wniebowstąpienie Pańskie

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w kalendarzu liturgicznym uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Nabożeństwa majowe, połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, będą odprawiane do środy o godz. 18.30.
  3. W poniedziałek o godz. 19.45 spotkanie ws. przygotowania programu Festynu Parafialnego.
  4. W związku z zamiarem zorganizowania Festynu Parafialnego w dniu 25 czerwca br. zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o czynne włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia poprzez: upieczenie ciast, dostarczenie fantów na loterię, sponsorowanie atrakcyjnych nagród. Prosimy o zadeklarowanie gotowości przygotowania ciast na listach znajdujących się w zakrystii.
  5. W środę święto Nawiedzenia NMP.
  6. W czwartek wspomnienie św. Justyna, męczennika. Z racji I czwartku miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  7. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30.
  8. W I piątku miesiąca spowiedź św. od godz. 17.30 do 18.25.
  9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serce NMP.
  10. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00 do 13.00.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – o godz. 12.00 Msza św. w intencji mieszkańców Szczawna-Zdroju z udziałem władz naszego miasta. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary składane tego dnia do puszek będą przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  12. W dniach od 1-4 czerwca odbędą się XXXVII Dni Szczawna-Zdroju. Harmonogram wydarzeń znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  13. Intencje mszalne na miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  14. Nasza parafia organizuje wyjazd dzieci na wakacje z Bogiem do Kudowy-Zdroju. Zapisy i szczegółowe informacje u s. Radosławy. Natomiast ws. wyjazdu wakacyjnego młodzieży na kajaki proszę o kontakt z ks. Pawłem.
  15. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  16. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od godz. 18.00 do 18.25.
  17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (nowy numer Bliżej Źródła z dodatkiem specjalnym dla dzieci).
  18. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.