OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 lutego 2016 – III Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2016 – III Niedziela Wielkiego Postu rok C

1. W dniu 1. marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
  2. W niedzielę o 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
  4. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W I piątek miesiąca od godz. 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Nabożeństwo I piątkowe o godz. 17.00.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dzieci, a o godz. 17.30 dorosłych.
  7. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież wraz z rodzicami do udziału w drodze Krzyżowej na Chełmiec.
  8. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 – 12.00 odwiedziny chorych.
  9. Przypominamy, że w naszym kościele w okresie Wielkiego Postu, z racji Roku Miłosierdzia, każdego dnia o godz. 15.00 modlimy się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od. godz. 15.00 do 17.00.
  10. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na planowany remont dachu naszego kościoła. W minionym tygodniu ofiarowano 620 zł.
  12. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Ofiary możemy składać do skarbony pod chórem, przy figurze św. Antoniego.
  13. Informujemy, że Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju zaprasza do udziału w konkursie na palmę wielkanocną. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Towarzystwa.
  14. Przy kościele są do nabycia kartki, dekoracje i świece wielkanocne.
  15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  16. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Jan Sienkiewicz. Plan rekolekcji znajduje się w najnowszym numerze gazetki parafialnej Bliżej Źródła. Proszę parafian o modlitwę i podjęcie piątkowego postu w tej intencji.
  17. Bardzo dziękujemy parafialnej grupie Caritas oraz osobom i instytucjom dzięki którym mogliśmy rozdzielić owoce otrzymane za pośrednictwem świdnickiej Caritas.
  18. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy wytrwałości w kroczeniu wielkopostną drogą przemiany.

OAMDG