OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 kwietnia 2019 – II Niedziela Wielkanocna NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

28 kwietnia 2019 – II Niedziela Wielkanocna  rok C

NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jest to Święto patronalne Caritas. Rozpoczynamy w Kościele w Polsce 75 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Świdnicką Caritas. O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.
  2. W poniedziałek i wtorek o godz. 17.30 spotkanie dla dzieci klasy III przed Uroczystością I Komunii świętej.
  3. We wtorek w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość św. Wojciech, patrona Polski.
  4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj szczególnie poświęcony czci Matki Bożej. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach majowych odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 18.30.
  5. W czwartek 2 maja Narodowe Święto Flagi. Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonych flag na naszych posesjach.
  6. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  7. W I piątek miesiąca spowiedź św. dla dzieci i młodzieży o godz. 18.00.
  8. W piątek 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 19.00. W tym dniu wspominamy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchodząc Święto Narodowe módlmy się za naszą Ojczyznę i wszystkich rodaków o pomyślność i Boże błogosławieństwo dla naszego kraju. Po Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Odwiedziny chorych od 9.00 – 13.00.
  10. Za tydzień w kościele będziemy obchodzili po raz kolejny niedzielę Biblijną i narodowy dzień czytania Pisma Świętego. Zgodnie ze wskazaniami w całej Polsce tego dnia czytana Ewangelia św. Jana. W przyszłą niedzielę w naszym kościele od godz. 13.00 rozpoczniemy wspólne czytanie Janowej Ewangelii.
  11. Pragniemy poinformować naszych parafian, że w miniony piątek w Krakowie Jego Eminencja Stanisław Kard. Dziwisz, przekazał naszej parafii relikwie krwi św. Jana Pawła II, które zostaną umieszczone w ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy p. Idziemu Gagatkowi, który ufundował obraz i relikwie św. Jana Pawła II oraz p. Owczarczakom za ufundowanie relikwiarza.
  12. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy daru pokoju serca, który rodzi się ze spotkania ze Zmartwychwstałym i Miłosiernym Panem.