OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 września 2015 r. – XXVI Niedziela Zwykła

• 30 września – środa – św. Hieronima
    • 1 października – czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezusa – patronki misji
    • 2 października – piątek – Świętych Aniołów Stróżów
  2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  3. Pierwsze nabożeństwo w duchu Taize w naszej parafii odbędzie się 29 września (wtorek) po Mszy Ś́więtej wieczornej około godz. 19.45. Już teraz zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Modlitwa w duchu Taize to forma pełna prostoty, w której łączy się śpiew kanonów, medytację biblijną, ciszę i adorację ikony Krzyża.
  4. W środę o godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. I czwartek miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. I piątek miesiąca: od godz. 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.
  7. I sobota miesiąca: po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 do 12.00 odwiedziny chorych.
  8. Rodziców klasy I szkoły podstawowej wraz z dziećmi, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej, zapraszamy na indywidualne spotkanie w poniedziałek od godz. 17.00 do 18.00.
  9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.45 uczniowie kl. III szkoły podstawowej rozpoczyna ostatni etap przygotowania do I Komunii Świętej. Podczas Mszy  dzieci wyrażą pragnienie gorliwego przygotowania się do tego sakramentu.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.
  11. Przypominamy, że od 1. października (czwartek) nastąpi zmiana porządku Mszy św. w dni powszednie. Msza św. wieczorna do końca marca będzie odprawiana o godz. 17.00. W tym okresie w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00-19.00.
  12. W czwartek rozpoczynamy miesiąc różańcowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo różańcowe:
  • w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy św. wieczornej)
  • w niedzielę o godz. 17.00

Zapraszamy dorosłych i młodzież.

1. Dzieci szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 16.30 na wspólną modlitwę dziesiątkiem różańca.
  2. Dziękujemy za ofiar składane w kopertach na ogrzewanie naszego kościoła i zakrystii. W minionym tygodniu rodziny naszej parafii złożyły na ten cel 850 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Wspólnoty Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie w dniu 3. października br. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz nowego numeru gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  5. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.