OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 sierpnia 2017 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA rok A

1. W dniu dzisiejszym witamy w naszej wspólnocie s. M. Augustynę, życząc jej wszelkich potrzebnych łask w posłudze dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Informujemy również, że decyzją władz zakonnych s. Radosława i s. Władysława zostały skierowane do innych domów zakonnych. Bardzo serdeczenie dziękujemy siostrom za wielkoduszną i ofiarną posługę w naszej parafii.
  2. W środę o godz. 19.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W czartek o 19.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W piątek przypada 78 rocznica agresji Niemiec na Polskę. Tego dnia szczególnie módlmy się o pokój na świecie.
  5. W I piątek miesiąca od 18.00 do 19.00 zapraszamy na spowiedź dzieci i młodzież. O godz. 19.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych.
  7. W przyszłą niedzielę pragniemy podziękować za tegoroczne plony. Msza św. Dożynkowa o godz. 9.30. Prosimy parafian posiadających ogródki działkowe i rolników o przyniesienie w piątek do zakrystii płodów ziemi na dekorację świątyni. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. We wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w kancelarii i zakrystii.
  9. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: 28 sierpnia – św. Augustyna; 29 sierpnia – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela; 1 września – bł. Bronisławę.
  10. W piątek – 01.09 – organizowany jest wyjazd scholi młodzieżowej na spływ pontonowy w Bardzie. Chętni mogą zapisywać się u p. Joanny – organistki.
  11. W sobotę – 02.09 – na godz. 17.00 zapraszam na spotkanie dzieci i młodzież którzy chcą śpiewać w scholi.
  12. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy z racji 300 – lecia koronacji jasnogórskiego obrazu Matki Bożej. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł. Wyjazd 8 września o godz. 4.00 rano z parkingu przy al. Spacerowej. Są jeszcze wolne miejsca.
  13. W sobotę 16 września br. odbędzie się w Wambierzycach kolejne Diecezjalne Spotkanie młodzieży. Zapisy u ks. Pawła Siwka. Koszty wynajęcia autokaru pokryjemy z funduszu parafialnego na organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży.
  14. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli. Można również nabyć najnowszy numer gazetki parafialnej Bliżej Źródła, w której znajdziemy między innymi relację z wakacyjnych przygód dzieci i młodzieży naszej parafii.
  16. W tym tygodniu zostanie zakończona renowacja nagrobka Ks. prałata Alojzego Schmidta. Do wykonania pozostanie chodnik prowadzący do grobu. W przyszłym roku obchodzić będziemy 100 rocznicę urodzin ks. Alojzego, który w latach 1960-1980 był proboszczem naszej wspólnoty parafialnej.
  17. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.