OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 maja 2018 – Niedziela Najświętszej Trójcy

27 maja 2018 –Niedziela Najświętszej Trójcy

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w kalendarzu liturgicznym uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie- Zdroju.
  2. Dziękujemy serdecznie osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie festynu parafialnego, wszystkim ofiarodawcom oraz uczestnikom za otwartość serca i miłe chwile spędzone w minioną niedzielę przy naszym kościele. Podczas tegorocznego festynu zebraliśmy kwotę 8 648,72 zł na rzecz remontu salki parafialnej.
  3. Spowiedź dla dzieci klas IV w poniedziałek o godz. 18.00.
  4. Próba dla uczniów kl. IV przed rocznicą I Komunii św. odbędzie się w środę o godz. 16.00. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek w środę o godz. 17.00.
  5. Zwracamy się ze szczególną prośbą do przedstawicieli grup parafialnych i osób gotowych im pomóc o przygotowanie ołtarzy eucharystycznych na procesję Bożego Ciała. Spotkanie robocze przewidziane jest w środę o godz. 16.00. Bardzo prosimy parafian o przynoszenie płatków kwiatów do zakrystii.
  6. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00; 9.30 (z procesją); 12.00 i 19.00. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z naszej parafii będą obchodziły I Rocznicę spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy św. procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta: Kolejowa, Wita Stwosza, Al. Spacerowa, Kolejowa. Mieszkańców naszego miasta prosimy o udekorowanie okien emblematami eucharystycznymi bądź obrazami religijnymi. Tego dnia nabożeństwo majowe  obędzie się w ramach procesji Bożego Ciała.
  7. W okresie oktawy Bożego Ciała procesje teoforyczne wokół kościoła odbywać się będą na zakończenie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy wiernych do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30.
  9. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 18.00.
  10. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serce NMP.
  11. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00 do 13.00. Ks. Paweł Kuriata odwiedzi chorych w przyszłą sobotę.
  12. Intencje mszalne na miesiąc czerwiec, lipiec i sierpień można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  13. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od godz. 17.00 do 18.00.
  14. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.