OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 listopada 2016 – I Niedziela Adwentu rok A

27 listopada 2016 – I Niedziela Adwentu rok A

1. Rozpoczynamy nowy Rok liturgiczno-duszpasterski, który mamy przeżywać pod hasłem Idźcie i głoście. Okres Adwentu ma stać się dla każdego z nas wezwaniem do radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu dziejów, jak i przygotowaniem do uroczystych obchodów Narodzenia Pańskiego.
  2. Kalendarium liturgiczne:
  • 30 listopada – święto św. Andrzeja Apostoła
  1. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  2. W I piątek miesiąca od godz. 16.00 – 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.
  3. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 – 12.00 odwiedziny chorych.
  4. Roraty będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Msza św. będzie sprawowana przy świetle świec i lampionów. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Program tegorocznych Rorat jest związany z 100 rocznicą Objawień Fatimskich.
  5. Dzisiaj pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć u przedstawicieli parafialnej Caritas. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.
  6. W dniu dzisiejszym młodzież naszej parafii rozprowadza różnego rodzaju wypieki przed kościołem, dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazd młodzieży do Rygi na spotkanie w duchu Taize. Z naszej parafii jedzie około 30 osób. W imieniu młodzieży składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie redakcji gazetki Bliżej Źródła.
  8. Spotkanie Dzieci Maryi odbędzie się, jak zwykle w piątek o godz. 16.00 w sali parafialnej. Zapraszamy również do tej grupy nowe, chętne dziewczęta od kl. II, które chciałyby swoje życie kształtować w szkole Maryi.
  9. W sobotę o godz. 18.30 (3.12.2016) odbędzie się w naszym kościele czuwanie modlitewne w duchu Taize, serdecznie zapraszamy młodzież, a szczególnie tych, którzy jadą do Rygi. W tym czuwaniu również będzie brała udział młodzież z Głuszycy, Piaskowej Góry i Podzamcza.
  10. W naszej parafii w okresie adwentu odbywać się będzie zbiórka pod hasłem „Anielskie serca”, dzięki której chcemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. Prosimy, aby od II niedzieli Adwentu, każdy kto tylko może ofiarował potrzebującym 1 kg cukru składając do koszy znajdujących się w kościele.
  11. Dziś i w przyszłą niedzielę Marianki będą rozprowadzały przed kościołem kartki świąteczne tradycyjne oraz wykonane ręcznie.
  12. Jest do nabycia najnowszy numer gazetki parafialnej Bliżej Źródła, w którym znajdziemy m. in. obszerną relację z Jubileuszowej Pielgrzymki do Rzymu.
  13. Za tydzień II Niedziela Adwentu – Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Naszymi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na Kresach Wschodnich. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 10.45 Dzieci Maryi odnowią swoje przyrzeczenia. Po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  14. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  15. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy obfitego w Boże łaski Adwentu.

OAMDG