OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 lutego 2017 – VIII Niedziela zwykła

26 lutego 2017 – VIII Niedziela zwykła A

1. 1. marca br. przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Okres czterdziestodniowego przygotowania do Uroczystości Wielkanocnych – jest to dzień w którym obowiązuje nas post ścisły. Przykazanie kościelne zobowiązuje nas w tym okresie do powstrzymania się od udziału w zabawach, aż do rozpoczęcia obchodów  Wielkanocnych i do praktykowania uczynków pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 19.00.
  2. W dniu 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
  3. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W I piątek miesiąca od godz. 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży. Nabożeństwo I piątkowe o godz. 17.00.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
  6. W I sobotę miesiąca przypada święto św. Kazimierza. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 – 12.00 odwiedziny chorych.
  7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela oraz najnowszy numer gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  9. Są jeszcze wolne intencje na miesiąc marzec i kwiecień, które można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  10. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  12. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy głęboko duchowego oraz owocnego w uczynki chrześcijańskiej miłości przeżycia okresu Wielkiego Postu.