OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 marca 2018 – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

25 marca 2018 – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rok B

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód WIELKIEGO TYGODNIA. Przy kościele można nabyć palmy oraz wypieki świąteczne przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii.
  2. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. Spowiedź św. od poniedziałku do środy przed poranną Mszą św. i od 16.30 do 16.55.
  4. W środę o godz. 18.00 katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy w najbliższych trzech miesiącach mają ustalony chrzest dziecka. Następna katecheza chrzcielna odbędzie się pod koniec miesiąca czerwca.
  5. W Wielki Czwartek w katedrze świdnickiej o godz. 9.00 Msza św. z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich.
  6. Ofiary zbierane w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na zapłatę za remont i malowanie prezbiterium kościoła. Dziękujemy siostrom zakonnym i  paniom, które podczas remontu – przez ostatnie 3 tygodnie – troszczyły się o posprzątanie kościoła.
  7. Dziękujemy parafianom za przekazanie produktów długoterminowych oraz ofiar, które umożliwiły przygotowanie paczek żywnościowych na zbliżające się święta dla 130 rodzin naszej parafii. Bardzo dziękujemy parafialnej grupie Caritas za przeprowadzenie zbiórek i rozdzielenie pomocy potrzebującym.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek od godz. 18.00 do 19.00.
  9. Przypominamy, że od 1 kwietnia nastąpi zmiana porządku Mszy św. w dni powszednie. Msza św. wieczorna do końca września będzie odprawiana o godz. 19.00, a kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00-18.00. Ponadto od kwietnia w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  10. Jak co roku prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, ołtarza Adoracji i świąteczny wystrój kościoła, które możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła. Natomiast jałmużnę postną tradycyjnie składamy przy figurze św. Antoniego.
  11. Przypominamy, że każdy katolik, jest zobowiązany przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym przystąpić do spowiedzi i komunii św.
  12. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Triduum Paschalnymplan obchodów Świąt Paschalnych jest wyłożony w kościele na stoliku i wywieszony w gablocie.