OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 lutego 2018 – II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2018 – II Niedziela Wielkiego Postu rok B

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne (25-28.02.2018 r.). Czas szczególnie uprzywilejowany na drodze naszego nawracania się i pokuty. Zapraszam do udziału w rekolekcjach oraz do wspólnej modlitwy w intencji ks. dr Roberta Begierskiego naszego rekolekcjonisty i naszej wspólnoty parafialnej. Program rekolekcji jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. Spowiedź św. rekolekcyjna we wtorek od godz. 8.00-9.00; 18.00-19.00.
  3. W dniu 1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.
  4. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W I piątek miesiąca od godz. 16.30 do 17.00 okazja do spowiedzi. Nabożeństwo I piątkowe o godz. 16.50.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
  7. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe i wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.00 – 12.00 odwiedziny chorych.
  8. Kancelaria parafialna czynna wyłącznie w czwartek od godz. 18.00 – 19.00.  (we wtorek nieczynna – spowiedź wielkopostna)
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.
  10. Są jeszcze wolne intencje na miesiąc marzec i kwiecień, które można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  11. Dziękujemy za ofiary z minionego tygodnia: na ogrzewanie naszego kościoła 100 zł i fundusz remontowy 520 zł.
  12. Od czwartku rozpoczniemy prace związane z malowaniem prezbiterium oraz kaplicy adoracji i ambony. Od godz. 8.00 prosimy o pomoc przy rozładunku rusztowania. Prace budowlane obejmują zdjęcie warstwy malarskiej ze ścian, uzupełnienie tynków odspojonych od ścian, wykonanie cienkowarstwowego tynku na całej powierzchni, gruntowanie i malowanie. Prace będą wykonywane pod kierunkiem p. Jarosława Kowalczyka, przy użyciu materiałów przeznaczonych do renowacji wnętrz obiektów zabytkowych firmy KEIM. Szacunkowy koszt prac i materiału to ok. 10 tyś. zł. W czasie prac remontowych w dni powszednie Msza św. poranna o godz. 7.00 w kaplicy sióstr; Msza św. wieczorna w kościele przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.
  13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  14. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy łaski Ducha Świętego i otwartości serca na głoszone Słowo Boże podczas rozpoczętych rekolekcji.