OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 maja 2015 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

24 maja 2015 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W Kościele powszechnym to dzień modlitw za Kościół w Chinach. Dla naszego narodu to dzień, w którym wybierzemy Prezydenta Rzeczypospolitej, pierwszą osobę w państwie. Obejmijmy naszą Ojczyznę modlitwą, zawierzając Opatrzności Bożej i Królowj Polski jej losy.
  2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu podczas nabożeństwa majowego dzieci otoczą szczególną modlitwą mamy z racji ich święta. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi do wspólnej modlitwy.
  3. W poniedziałek o godz. 19.45 w domu parafialnym spotkanie grupy charytatywnej Caritas.
  4. Nabożeństwa majowe są odprawiane każdego dnia o godz. 18.30.
  5. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od godz. 18.00 do 18.25.
  6. W tym tygodniu we wtorek w godz. od 18.00 do 19.00 będzie czynna poradnia prawna.
  7. W środę 27. maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych i próba dla dzieci.
  8. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dzień szczególnej modlitwy o uświęcenie kapłanów.
  9. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  10. Przypominamy, że nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci na wakacje do Szklarskiej Poręby w terminie 17. – 21. sierpnia br. (od poniedziałku do piątku). W programie codzienna Eucharystia, górskie spacery, pogodne wieczory, gry i zabawy, spotkania formacyjne. Koszt wyjazdu 220 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u s. Damiany.
  11. W minionym tygodniu rodziny naszej parafii złożyły na remont domu parafialnego 6120 zł.  Dziękuję za życzliwą odpowiedź i pomoc materialną w prowadzonych pracach remontowych.
  12. Od najbliższego piątku do niedzieli w naszej parafii odbywać się będzie Oaza Modlitwy dla wspólnoty Domowego Kościoła wokół tematu Dary duchowe.
  13. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dziś możemy nabyć kolejny numer gazetki parafialnej Bliżej Źródła.
  15. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.