OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 grudnia 2017 r. – IV Niedziela Adwentu

24 grudnia 2017 r. – IV Niedziela Adwentu rok B

1. Dziś w IV niedzielę adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.

2. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zechciejmy przeżyć wieczerzę wigilijną nadając jej charakter religijny poprzez wspólną modlitwę, przeczytanie fragmentu ewangelii o Narodzeniu Pańskim, śpiewając kolędy; dzieląc się opłatkiem. Po wigilii w naszych domach zapraszamy na Mszę św. Wigilii Bożego Narodzenia o godz. 21.00, a o godz. 24.00 na uroczystą Pasterkę z udziałem chóru parafialnego Salve Regina.

3. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz.  8.00; 9.30; 10.45; 12.00 i 19.00.

4. We wtorek II dzień świąt Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana – Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00; 9.30; 10.45; 12.00 i 19.00 – w tym dniu naszymi ofiarami składanymi na tacę wspieramy Seminarium Duchowne w Świdnicy.

5. W środę o godz. 8.00 młodzież naszej parafii wraz z ks. Pawłem wyjeżdża na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które w tym roku, w dniach od 28.12 – 01.01, odbywa się w Bazylei w Szwajcarii.

6. W środę 27 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 17.00, w święto św. Jana Apostoła – zgodnie z wielowiekową tradycją zostanie pobłogosławione wino.

7. W czwartek święto św. Młodzianków – po Mszy św. o godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci.

8. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć przy kościele u przedstawicieli parafialnej Caritas. Zebrane ofiary pozwoliły na zapłatę połowy kwoty za wykonanie oświetlenia prezbiterium. W gablocie znajduje się faktura za zakup opraw oświetleniowych z informacją o zaległości wobec firmy Helicon oraz faktura zakupu materiałów elektrycznych. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

9. W przyszłą niedzielę  – 31 grudnia – Uroczystość Świętej Rodziny – po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego. Ten dzień jest świętem patronalnym Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

10. Wszystkim parafianom i ich gościom oraz kuracjuszom życzymy, aby zbliżająca się noc wigilijna zrodziła w was pragnienie jedności, miłości i pokoju.    Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego