OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 października 2016 r – XXX Niedziela

23 października 2016 r. – XXX Niedziela Zwykła C

1. Dziś obchodzimy 90 Światowy Dzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarami możemy wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. W 2016 r. w ramach projektów wspieranych przez Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary w Polsce, przekazano Kościołowi misyjnemu kwotę 1 077 568,75 USD. Pomoc trafiła do Kościoła w Gambii, Sierra Leone, Nigerii i Tanzanii. Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych oraz pracujący tam katechiści. Przeznaczone są również na budowy i remonty kościołów i kaplic, a także na pomoce duszpasterskie.
  2. Dziękujemy ks. Romanowi Tomaszczukowi za wspólną modlitwę i głoszone Słowo Boże.
  3. Kalendarium liturgiczne:
    • 28 października – piątek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza
  4. W ostatnim tygodniu października serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej:
  • w niedzielę o godz. 17.00
  • w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy św. wieczornej);
  • Dzieci szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 16.30 na wspólną modlitwę dziesiątkiem różańca.
  1. W poniedziałek o godz. 18.15 spotkanie grupy charytatywnej Caritas.
  2. W sobotę 29 października 2016r. o 9.00 Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem E. Księdza Biskupa Ignacego Deca, rozpocznie się na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu XII edycja Wałbrzyskiego Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej „POZYTYWNE GRANIE”.
  3. Instytut Jana Pawła II zaprasza 29.10 br. o godz. 11.0 do Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju na VII Konferencję z cyklu „Jan Paweł II – Prorok naszych czasów” pt. Pokój Tobie Polsko, Ojczyzno moja. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
  4. Zbliżający się miesiąc listopad jest czasem modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Wypominki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Naszych bliskich zmarłych możemy również polecić podczas Mszy św. zbiorowej, którą odprawimy w naszym kościele w Dzień Zaduszny o godz. 17.00.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na zapłatę za audyt energetyczny budynku parafialnego. Zebraliśmy 1263,20 zł. Dziękujemy także za ofiary złożone dotychczas na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  7. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.

KANCELARIA: wtorek i czwartek po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym

OAMDG