OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23 grudnia 2018 r. – IV Niedziela Adwentu rok C

23 grudnia 2018 r. – IV Niedziela Adwentu rok C

1. Dziś dzień żałoby narodowej ogłoszonej po tragicznej śmierci 12 polskich górników w kopalni w Karwinach w Czechach. (Wieczny odpoczywanie racz im dać Panie…)
  2. Jutro wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zechciejmy przeżyć wieczerzę wigilijną nadając jej charakter religijny poprzez wspólną modlitwę, przeczytanie fragmentu ewangelii o Narodzeniu Pańskim, śpiewając kolędy, dzieląc się opłatkiem. Po wigilii w naszych domach zapraszamy na Mszę św. Wigilii Bożego Narodzenia o godz. 21.00, a o godz. 24.00 na uroczystą Pasterkę z udziałem chóru parafialnego Salve Regina.
  3. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz.  8.00; 9.30; 10.45; 12.00 i 19.00.
  4. W środę II dzień świąt Narodzenia Pańskiego – święto św. Szczepana –  Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00; 9.30; 10.45; 12.00 i 19.00 – w tym dniu naszymi ofiarami składanymi na tacę wspieramy Seminarium Duchowne w Świdnicy.
  5. W środę o godz. 14.00 młodzież naszej parafii wraz z ks. Pawłem wyjeżdża na Europejskie Spotkanie Młodych, które w tym roku, w dniach od 28.12 – 01.01, odbywa się w Madrycie.
  6. W czwartek 27 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 17.00, w święto św. Jana Apostoła – zgodnie z wielowiekową tradycją zostanie pobłogosławione wino.
  7. W piątek święto św. Młodzianków – po Mszy św. o godz. 17.00 błogosławieństwo dzieci.
  8. W przyszłą niedzielę  – 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny – podczas Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przysięgi małżeńskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Świąteczny dwutygodnik Niedziela w cenie 10 zł, Gość Niedzielny w cenie 8 zł oraz parafialną gazetkę Bliżej Źródła.
  10. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie i utrzymanie naszego kościoła. Na świąteczną dekorację kościoła zostało złożone 145 zł.
  11. Wszystkim parafianom i ich gościom oraz kuracjuszom życzymy, aby zbliżająca się noc wigilijna zrodziła w was pragnienie jedności, miłości i pokoju.

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego