OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła

22 października 2017 r. – XXIX Niedziela Zwykła A

1. Dziś obchodzimy 91 Światowy Dzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarami możemy wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. W tym roku w ramach projektów wspieranych przez Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary w Polsce, przekazano Kościołowi misyjnemu kwotę ponad miliona dolarów (USD). Kościół w Polsce jest jednym z najbardziej hojnych w Europie. Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych oraz pracujący tam katechiści. Przeznaczone są również na budowy i remonty kościołów i kaplic, a także na pomoce duszpasterskie.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 w kościele św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu odbędzie się koncert chóru i orkiestry Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

3. Spotkanie dla wszystkich rodziców i dzieci klasy III przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek (23.10.br) o godz. 18.15 (w kościele).

4. W dniach od 26 do 29 października br. wraz z chórem parafialnym Salve Regina udajemy się na pielgrzymkę naszej diecezji do Fatimy.

5. Spotkanie z rodzicami i uczniami kl. VI i VII, którzy rozpoczynają przygotowanie do bierzmowania w piątek o godz. 18.15

6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

7. Spotkanie młodzieży kl. III gimnazjum w sobotę o godz. 11.00.

8. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie duszpasterstwa młodzieży.

9. Kalendarium liturgiczne:

• 28 października – sobota – święto św.  Szymona i Judy Tadeusza

10. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej:

w niedzielę o godz. 18.30

w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy św. wieczornej);

Dzieci szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 16.30 na wspólną modlitwę dziesiątkiem różańca.

11. Zbliżający się miesiąc listopad jest czasem modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Wypominki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Naszych bliskich zmarłych możemy również polecić podczas Mszy św. zbiorowej, którą odprawimy w naszym kościele w Dzień Zaduszny o godz. 17.00.

12. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. W ubiegłym tygodniu ofiarowano 1250 zł. Bóg zapłać.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

14. KANCELARIA: wtorek i czwartek po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym

OAMDG