OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 marca 2015 – V Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2015 – V Niedziela Wielkiego Postu rok B

1. Dzisiejsza piąta niedziela Wielkiego Postu, decyzją Episkopatu Polski jest Ogólnopolskim Dniem Modlitwy o Pokój na Ukrainie. W dniu dzisiejszym nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Dziś po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka na kwiaty i dekorację świąteczną kościoła. Mimo wcześniejszej zapowiedzi nie zbieraliśmy na powyższy cel tacy podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla osób zaangażowanych w przygotowanie Miejskiej Drogi Krzyżowej.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
  4. W środę – 25 marcauroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada 11 rocznica ustanowienia Diecezji Świdnickiej i święceń biskupich Biskupa Ignacego Deca.
  5. W piątek – 27 marca – zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta. Bardzo prosimy wszystkich uczestników, aby zabrać ze sobą świece. Nabożeństwo poprzedzi Msza św. o godz. 19.00. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 17.00. Informujemy, że intencje zamówione na tę godzinę zostaną odprawione podczas Mszy św. o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec na Drogę Krzyżową.
  6. W sobotę – 28 marca – w Bielawie odbędzie się diecezjalny Dzień Młodzieży pod hasłem „Błogosławieni czystego serca…”. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd młodzieży pod opieką ks. Artura i s. Damiany. Zapraszamy do udziału.
  7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka kandydatów na ministrantów. O godz. 11.00 spotkanie ministrantów i lektorów w sprawie przygotowania Triduum Paschalnego.
  8. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchód WIELKIEGO TYGODNIA. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie palm. Mszę św. o godz. 10.45 poprzedzi procesja, która wyruszy o godz. 10.30 spod kościoła w stronę krzyża milenijnego, gdzie nastąpi poświęcenia palm. Przy kościele będzie można nabyć palmy do poświęcenia przygotowane przez dzieci i młodzież.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na KONCERT WIELKOPOSTNY w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Wrocławskiej i orkiestry symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu. W związku z tym wydarzeniem, w przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 18.30.
  10. W nadchodzącym tygodniu okazja do spowiedzi św. we wtorek w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Wałbrzychu i w środę w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Wałbrzychu w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.00. W naszym kościele spowiedź św. od poniedziałku do soboty w godz. 16.30-16.55.
  11. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00. W sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie (tel. 514863410).
  12. We wtorek w godz. od 18.00 do 19.00 będzie czynna kancelaria porad prawnych.
  13. Dziękuję za ofiary składane na remont domu parafialnego.  W minionym tygodniu złożono na ten cel 370 zł. W sumie od początku zbiórki zebraliśmy 3.820 zł. Z tej sumy 2.500 zł przeznaczyliśmy na zapłatę za ubezpieczenie obiektów parafialnych. Pozostała kwota stanowiąca fundusz remontowy to 1.320 zł.
  14. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Akcja Podaruj 1 kg makaronu będzie trwała do końca Niedzieli Palmowej. Ofiary możemy składać do skarbony pod chórem, przy figurze św. Antoniego. Dziękuję za życzliwość i wsparcie. Grupa Caritas rozprowadza świece wielkanocne Caritas w cenie 5 zł. Przy kościele jest do nabycia książka pt. Wszystko o Wielkanocy w cenie 5 zł.
  15. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy dobrego przygotowania do Świąt Paschalnych.