OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 listopada 2015 r – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2015 r. – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. Ofiarami na tacę wspieramy budujące się kościoły w diecezji świdnickiej.
  2. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się  w środę o godz. 18.00.
  5. W czwartek o godz. 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Parafialną grupę Caritas zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16.00.
  7. Z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w naszej parafii w śpiew liturgiczny. Okolicznościowe spotkanie chóru parafialnego odbędzie się na plebanii w czwartek o godz. 18.00.
  8. Zapraszamy parafian do udziały w Oazie Modlitwy w dniach od 27 – 29 listopada br. Spotkanie będzie przebiegało wokół tematu Charyzmaty Ducha Świętego: teoria, praktyka, kontrowersje. Szczegółowy plan znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.
  9. W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich parafian (grupy modlitewne, młodzież) i kuracjuszy na uroczyste rozpoczęcie Adwentu. O godz. 17.00 Msza Święta, a bezpośrednio po niej czuwanie modlitewne połączone z poświęceniem wieńca adwentowego i adoracją uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
  10. W sobotę, 28 XI br. o godz. 15.00 w Katedrze świdnickiej Biskup Ignacy Dec, po modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego przewodniczyć będzie uroczystym Nieszporom na rozpoczęcie obchodów 1050 r. Chrztu Polski i nowego roku duszpasterskiego. Podczas Nieszporów, księżom Proboszczom i przybyłym w wraz z nimi delegacjom parafian, Biskup Świdnicki wręczy okolicznościową świecę, która będzie znakiem udziału parafii w wydarzeniach roku jubileuszowego.
  11. W przyszłą niedzielę – I Adwentu – pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć u przedstawicieli parafialnej Caritas. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z zakupem opału i ogrzewaniem kościoła i domu parafialnego.
  12. Dziękujemy za ofiary złożone na zakup wzmacniacza. Dotychczas ofiarowano 1650 zł. Koszt wzmacniacza to ok. 5.500 zł, do tego należy doliczyć naprawę instalacji nagłośnienia zewnętrznego.
  13. Dziś przy kościele można nabyć świece Bożonarodzeniowe, z których dochód grupa Caritas przeznaczy na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Dochód z rozprowadzania zniczy wyniósł ok. 300 zł, a na przygotowanie 120 paczek świątecznych konieczna jest suma ok. 3.000 zł. Podobnie jak w ubiegłym roku, w okresie adwentu, będzie można ofiarować produkty: cukier, makaron i słodycze, albo też wesprzeć dzieło pomocy ofiarą pieniężną.
  14. Zachęcamy do lektury czasopism: Gościa Niedzielnego (kalendarz na 2016 r.), Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.
  15. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.

OAMDG