OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.07.2018 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2018 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA B

1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 i w środę po Mszy św. wieczornej zostanie odprawiony obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów z okazji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa. Ofiary składane do puszek po Mszach św. w ramach akcji „1 gr za 1 km”  będą w przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. codziennie (od niedzieli do soboty) od godz. 18.30 – 18.55.
  3. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  4. Nasz kościół jest otwarty codziennie. Zachęcamy wszystkich wiernych do chwili adoracji Jezusa Eucharystycznego.
  5. W środę o godz. 19.00 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek o godz. 19.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  7. W miesiącu sierpniu i wrześniu są jeszcze wolne intencje mszalne, które można zamawiać w kancelarii i zakrystii po Mszach św.
  8. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę i do grupy duchowego uczestnictwa. W zakrystii można odebrać modlitewnik i znaczki pielgrzyma.
  9. W tym tygodniu wspominać będziemy w liturgii: w poniedziałek św. Brygidy – patronki Europy, w środę św Jakuba Apostoła – święto; w czwartek św. Joachima i Anny.
  10. W związku z inicjatywą przedstawienia papieżowi Franciszkowi prośby o ustanowienie św. Jana Pawła II – Patronem Europy, w przyszłą niedzielę przy naszym kościele będą zbierane podpisy, które zostaną dołączone do tej petycji. Treść prośby znajduje się w gablocie parafialnej. Prosimy wiernych o poparcie tej inicjatywy.
  11. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na fundusz remontowy. Zebraliśmy kwotę 1210, 25 zł, którą przeznaczymy na zapłatę za wykonanie instalacji monitorującej wnętrze naszego kościoła. Bóg zapłać za życzliwość i troskę o nasz kościół.
  12.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
  13. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych. Udającym się na wakacyjne urlopy życzymy miłego i dobrego wypoczynku. Pamiętajmy o naszym  świadectwie wiary.

OAMDG