OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 października 2018 r – XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2018 r. – XXIX Niedziela Zwykła B

1. Dziś w Kościele obchodzimy 92 Światowy Dzień Misyjny. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi na tacę wspieramy dzieło misyjne Kościoła. W naszej parafii gościmy ss. Klawerianki, u których po Mszy św. można nabyć czasopisma i kalendarze misyjne. Dziękujemy siostrom za słowo o misjach i wspólną modlitwę.
  2. Kalendarium liturgiczne:
    • 22 października – poniedziałek – wsp. św. Jana Pawła II
    • 28 października – sobota – święto św.  Szymona i Judy Tadeusza
  1. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w tygodniu misyjnym:
    • w niedzielę o godz. 18.30
    • w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy św. wieczornej);
    • Dzieci szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 16.30 na wspólną modlitwę dziesiątkiem różańca.
  1. Zbliżający się miesiąc listopad jest czasem modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Wypominki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Naszych bliskich zmarłych możemy również polecić podczas Mszy św. zbiorowej, którą odprawimy w naszym kościele w Dzień Zaduszny o godz. 17.00.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie kościoła. Dotychczas  ofiarowano 2.380 zł. W minionym tygodniu zakupiliśmy 1500 l. oleju opałowego za kwotę 5.295,15 zł. Bóg zapłać za pomoc okazywaną naszej wspólnocie parafialnej.
  3. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza mieszkańców na bezpłatne szkolenia komputerowe dla osób początkujących i zaawansowanych. Na szkoleniach można poznać podstawy obsługi komputera, nauczyć się robić przelewy, rozmawiać przez komunikatory, wyszukiwać wartościowe strony internetowe i blogi, rejestrować się do lekarza, znaleźć przez Internet groby bliskich i wiele innych zagadnień. Zapraszamy do biblioteki – można zapisać się osobiście lub przez telefon. Pierwsza grupa zaczyna zajęcia 24 października o godz. 9.00, kolejne w miarę zebrania chętnych.
  4. Z radości informujemy, że Szczawno-Zdrój dołączyło do 6 miast Polski, w których odbędzie się Festiwal Filmów Chrześcijańskich „Arka”.Organizatorem festiwalu jest Akcja Katolicka. W każdą sobotę listopada o godz.19.00 w Teatrze Zdrojowym widzowie obejrzą wybrane filmy, nigdy dotąd nie pokazywane w kraju, które najpełniej wpisują się w ideę festiwalu. Szczegóły w ulotce i na stronie internetowej parafii. Bilety będą dostępne od 28 października w każdą niedzielę w zakrystii po mszy św. lub na pół godziny prze seansem w Teatrze Zdrojowym. Cena biletu 12 zł, cena karnetu na wszystkie seanse 40 zł. Serdecznie zapraszamy parafian i kuracjuszy do udziału w tym wydarzeniu.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
  6. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka ofiar na Kościół Prześladowany w Pakistanie.
  7. Dziś dzień wyborów samorządowych. Pamiętajmy o naszym obowiązku obywatelskim w trosce o przyszłość naszego miasta, regionu i ojczyzny.
  8. KANCELARIA: wtorek i czwartek po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym

OAMDG