OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21 lutego 2016 – II Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2016 – II Niedziela Wielkiego Postu rok C

1. Dziś przy kościołach w naszym kraju zbiórka do puszek na rzecz misji Ad Gentes. W imieniu polskich misjonarzy posługujących w 97 krajach na świecie prosimy o modlitwę i wsparcie materialne. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Diakoni Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dzieci, a o godz. 17.30 dorosłych i młodzież.
  5. W ramach ogólnopolskiego projektu Ekstremalna Droga Krzyżowa, pragniemy zaprosić w najbliższy piątek osoby będące w dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej do wzięcia udziału w nocnej drodze krzyżowej z Krzeszowa do Szczawna-Zdroju. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Arkadiusza. Liczba miejsce jest ograniczona.
  6. Spotkanie młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, odbędzie się w sobotę 27 lutego br. w salce katechetycznej: Klasy 1 godz. 10:00; Klasy 2 godz. 11:00; Klasy 3 godz. 12:00 – obecność obowiązkowa.
  7. Składamy serdeczne podziękowania w imieniu naszej młodzieży parafialnej, za wsparcie finansowe na rzecz ŚDM. Przy okazji rozprowadzania pierników walentynkowych młodzież zebrała 1345 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  8. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty od godz. 16.30 – 17.00.
  9. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na remont dachu kościoła. Podczas zbiórki w minioną niedzielę zebrano 866 zł, natomiast w kopertach i na konto wpłynęło 1730 zł
  11. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Akcja Podaruj przynajmniej 1 kg cukru będzie trwała do końca II tygodnia. Ofiary możemy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Caritas będzie również rozprowadzał świece świąteczne.
  12. Informujemy, że Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju zaprasza do udziału w konkursie na palmę wielkanocną. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Towarzystwa.
  13. Od przyszłej niedzieli przed kościołem będzie można nabywać kartki świąteczne z których dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie grup dziecięcych i młodzieżowych działających w parafii oraz figurki wielkanocne z których dochód przeznaczony jest na wyjazd młodzież naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży.
  14. Dzięki staraniom diecezjalnej Caritas otrzymaliśmy bezpłatnie 14 t. jabłek i 6 t. gruszek. Od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00, grupa parafialna Caritas będzie wydawała owoce w magazynie rozlewni wód mineralnych przy ul. Narciarskiej. Jedna osoba może otrzymać skrzynkę jabłek i gruszek (ok. 20 – 30 kg). Przy wydawaniu owoców należy okazać się dokumentem tożsamości oraz potwierdzić odbiór produktów.
  15. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy wytrwałości w kroczeniu wielkopostną drogą przemiany.

OAMDG