OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 marca 2016 – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

20 marca 2016 – Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej rok C

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód WIELKIEGO TYGODNIA.
  2. W dniu dzisiejszym zapraszamy na godz. 17.00 do naszego kościoła na KONCERT WIELKOPOSTNY. W związku z tym wydarzeniem nabożeństwo Gorzkich Żali zostanie odprawione o godz. 18.30.
  3. Spowiedź św. od poniedziałku do środy przed poranną Mszą św. i od 16.00 do 16.55. Adoracja Najświętszego sakramentu od poniedziałku do środy od 15.00 do 17.00.
  4. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów.
  5. W Wielki Czwartek w katedrze świdnickiej o godz. 9.00 Msza św. z poświęceniem olejów i odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich.
  6. Są do nabycia świece Caritas i książka Wszystko o Wielkanocy w cenie 5 zł oraz palmy wielkanocne, przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii.
  7. Dziękujemy za przekazanie produktów długoterminowych oraz ofiar, które umożliwiły przygotowanie paczek żywnościowych na zbliżające się święta dla 120 rodzin naszej parafii. Bardzo dziękujemy parafialnej grupie Caritas za przeprowadzenie zbiórek i rozdzielenie pomocy potrzebującym.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na fundusz remontowy. W minioną niedzielę złożyliście Państwo w różnej formie kwotę 1930 zł.
  9. Rozpoczynamy zapisy dla chętnych na wyjazd na ŚDM w Krakowie w dniach od 29.07 do 02.08 br. Zapisy do 15 kwietnia włącznie. Wszelkie informacje u ks. Pawła.
  10. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 18.00 do 19.00.
  11. Każda parafia naszej diecezji w okresie wielkopostnym powinna ofiarować jałmużnę na dzieła miłosierdzia. Nasza jałmużna postna, składana do skarbony przy figurze św. Antoniego od dziś do Niedzieli Bożego Miłosierdzia (03.04) będzie przekazana na dzieła charytatywne prowadzone w diecezji świdnickiej. Ofiary zbierane w Wielką Sobotę podczas poświęcenia pokarmów będą przeznaczone na zakup skradzionych głośników i nowych mikrofonów do naszego kościoła.
  12. Zapraszamy parafian do udziału w II Diecezjalnej Pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w dniu 8 kwietnia br. Koszt wyjazdu 65 zł. Zapisy w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
  13. Ofiary na kwiaty do Ołtarza Adoracji i Bożego Grobu możemy składać do skarbony bądź u siostry w zakrystii. Bóg zapłać wszystkim, którzy troszczą się o wystrój naszego kościoła.
  14. Przypominamy, że każdy katolik, jest zobowiązany przynajmniej raz w roku w Okresie Wielkanocnym do spowiedzi i komunii św.
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze parafialnej gazetki Bliżej Źródła znajdą Państwo m. in. plan wydarzeń związanych z nadchodzącymi świętami Paschalnymi, a ponadto zebrane wypowiedzi dzieci na temat księży posługujących w naszej parafii.
  16. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Triduum Paschalnym – plan.