OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 kwietnia 2017 – V Niedziela Wielkiego Postu

2 kwietnia 2017 – V Niedziela Wielkiego Postu rok A

1. W dniu dzisiejszym, w V Niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: Dzieci, nie macie nic do jedzenia. Czas szczególnie uprzywilejowany na drodze naszego nawracania się i pokuty. Zapraszam do udziału w rekolekcjach oraz wspólnej modlitwy w intencji Łukasza Czanieckiego, naszego rekolekcjonisty i wspólnoty parafialnej. Program rekolekcji jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.00 nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. Spowiedź św. rekolekcyjna w środę od godz. 8.00-9.00; 18.00-19.00.
  3. W piątek – 7 kwietnia – po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszego Miasta. Bardzo prosimy wszystkich uczestników, aby zabrać ze sobą świece.
  4. W sobotę – 8 kwietnia – na terenie Hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu w godz. 10.30 do 19.30 odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży pod hasłem: Wstań! Idź! Głoś!. Zapisy u ks. Pawła.
  5. W sobotę, 08.04.br. o godz. 17.30, w naszym kościele odbędzie się Koncert Wielkoposny. W programie ”RequiemJohna Ruttera. Wykonawcy: Orkiestra zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, Instrumentaliści Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Chór Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu, Akademicki Chór  Politechniki Wrocławskiej, Łucja Krupa (sopran), Ewa Gądek (dyrygent). Serdecznie zapraszamy.
  6. Informujemy, że Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju zaprasza do udziału w konkursie na palmę wielkanocną. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Towarzystwa. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się w czwartek 6 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 w Hali Spacerowej. Palmy należy zgłaszać w dniu rozstrzygnięcia Konkursu od godziny 14.00 do 15.00 przy stanowisku Komisji Konkursowej w Hali Spacerowej.
  7. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy obchód WIELKIEGO TYGODNIA. Podczas każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie palm. Mszę św. o godz. 10.45 poprzedzi procesja, która wyruszy o godz. 10.30 spod kościoła w stronę krzyża milenijnego, gdzie nastąpi poświęcenia palm. Przy kościele będzie można nabyć palmy do poświęcenia przygotowane przez dzieci i młodzież. O godz. 12.00 Msza św. za parafian z udziałem wspólnot parafialnych, na którą zaprasza Akcja Katolicka. Tego dnia przy kościele młodzież będzie rozprowadzała wypieki świąteczne.
  8. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu wyłącznie w czwartek od godz. 17.00 – 18.00.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc osobom potrzebującym. Jałmużnę postną możemy składać do skarbony pod chórem, przy figurze św. Antoniego, do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary tam złożone, zgodnie ze zwyczajem, będą przeznaczone na dzieła dobroczynne prowadzone przez Diecezję Świdnicką.
  10. W nadchodzącym tygodniu okazja do spowiedzi św. w parafiach naszego dekanatu. W poniedziałek w kościele św. Anny w Wałbrzychu (8.00-9.00; 17.00-18.00); we wtorek w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Wałbrzychu i w środę w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Wałbrzychu w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.00; w sobotę w Starych Bogaczowicach (9.00-10.00) i Strudze (10.00-11.00).
  11. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbiórka ofiar na remont dachu naszego Kościoła.
  12. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy łaski Ducha Świętego i otwartości serca na głoszone Słowo Boże podczas rozpoczętych rekolekcji.