OGŁOSZENIA PARAFIALNE   2 grudnia 2018 – I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

2 grudnia 2018 – I Niedziela Adwentu rok C

 

 1. Rozpoczynamy Okres Adwentu i nowy rok liturgiczno-duszpasterski pod hasłem „W mocy Ducha Bożego”.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Kalendarium liturgiczne:
 • 4 grudnia – św. Barbary – Dzień modlitw za bezrobotnych
 • 6 grudnia – św. Mikołaja
 • 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 1. We wtorek  od godz. 18.00 – 19.00 będzie czynna poradnia prawna.
 2. W środę o godz. 18.00 spotkanie grupy biblijnej.
 3. W I czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W I piątek miesiąca spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 – 17.00.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne Sióstr Służebniczek. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Zapraszamy tego dnia do modlitwy w naszym kościele w Godzinie Łaski (12.00-13.00).
 6. W adwencie Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Msza św. będzie sprawowana przy świetle świec i lampionów. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Program tegorocznych Rorat jest związany z postaciami biblijnymi i świętych, w których odkrywamy moc i działanie Ducha Bożego.
 7. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele parafii rozprowadzają poświęcone opłatki.  
 8. W okresie adwentu Grupa Caritas przeprowadza zbiórkę produktów długoterminowych i słodyczy pod hasłem „Anielskie serca”, dzięki której chcemy przygotować paczki świąteczne dla potrzebujących. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można nabyć świece Caritas, natomiast Dzieci Maryi rozprowadzają przed kościołem kartki świąteczne.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas rekolekcji adwentowych. Przewodnikiem duchowym będzie ks. dr Włodzimierz Binkowski. Proszę o modlitwę w int. naszej parafii oraz księdza rekolekcjonisty. Program wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
 10. Za tydzień II Niedziela Adwentu – Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Naszymi ofiarami składanymi do puszek będziemy mogli wesprzeć Kościół na Kresach Wschodnich.
 11. W sobotę 15.12. br. o godz. 18.00 katecheza chrzcielna dla rodziców, którzy w najbliższych trzech miesiącach planują chrzest dziecka oraz dla osób, które będą pełniły zadanie rodziców chrzestnych. Następna katecheza chrzcielna odbędzie się w marcu 2019 r.
 12. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy obfitego w Boże łaski Adwentu.

OAMDG