OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 marca 2017 –III Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 marca 2017 –III Niedziela Wielkiego Postu rok A

 1.  Nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.
 2. W poniedziałek według kalendarza liturgicznego obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca. Mszę św. wieczorną poprzedzi nabożeństwo do św. Józefa.
 3. We wtorek 21.03 ok. godz 15.00 będziemy gościli w naszym kościele Jego Eminencję Dominika kardynała Dukę, arcybiskupa Pragi i Prymasa Czech. Zapraszamy do udziału do wspólnej modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego. Ok. 15.30 w sali kameralnej Teatru Zdrojowego będzie miała miejsce promocja książki „Tradycja, która jest wezwaniem…” i rozmowa z Kardynałem Duką, którą poprowadzi o. Tomasz Dostatni OP. Serdecznie zapraszamy.
 4. Od wtorku do piątku oraz w niedzielę, zapraszamy w ciągu dnia do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu wystawionego w kaplicy adoracji.
 5. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
 6. W środę – 22 marca – o godz. 18.00 spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty: 20 minut przed poranną Mszą św. oraz od 16.30 – 16.55.
 8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.
 9. Spotkanie kandydatów na ministrantów w piątek o godz. 18.00.
 10. W sobotę o godz. 18.30 spotkanie duszpasterstwa młodzieży.
 11. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
 12. Ofiary na kwiaty do Ołtarza Adoracji i Bożego Grobu możemy składać do skarbony bądź po nabożeństwie Gorzkich Żali.
 13. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Akcja Podaruj przynajmniej 1 kg cukru i 0,5 kg makaronu będzie trwała do 2 kwietnia. Ofiary na ten cel możemy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Grupa charytatywna rozprowadza świece i paschaliki Caritas.
 14. Przy kościele można nabyć prasę katolicką oraz książki o Janie Pawle II, o Objawieniach w Fatimie, a także o MB Częstochowskiej w cenie promocyjnej 6 zł (regularna cena 14.99 zł).
 15. Informujemy, że Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju zaprasza do udziału w konkursie na palmę wielkanocną . Szczegółowe informacje na stronie internetowej Towarzystwa.
 16. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w V niedzielę Wielkiego Postu (02.-05.04.br.). Przewodnikiem będzie ks. Łukasz Czaniecki. Wszystkich prosimy o modlitwę i ofiarowanie piątkowego postu za naszą parafię i księdza rekolekcjonistę.
 17. W dniu dzisiejszym po Mszach św. zbiórka na fundusz remontowy. Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców.
 18. Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy wytrwałości oraz Bożej łaski w podążaniu drogą wielkopostnej przemiany.

*OAMDG*