OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 kwietnia 2015 – III Niedziela Wielkanocna rok B NIEDZIELA BIBLIJNA

19 kwietnia 2015 – III Niedziela Wielkanocna  rok B

NIEDZIELA BIBLIJNA

1. Dziś w kościele w Polsce rozpoczynamy po siódmy Tydzień Biblijny, który przypomina nam, że treść naszej wiary pochodzi z objawienia Bożego i to właśnie dlatego winniśmy czytać i rozważać Słowo Boże, tak by stało się dla nas Słowem, którym żyjemy każdego dnia. Dziękujemy Ks. dr. Tomaszowi Federkiewiczowi, bibliście, prefektowi i wykładowcy WSD w Świdnicy za ubogacenie nas w dniu dzisiejszym Słowem Bożym.
  2. Chciałbym jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg wizytacji kanonicznej w naszej parafii.
  3. Poradnia prawna czynna we wtorek od godz. 18.00 do 19.00.
  4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w zakrystii lub przy ołtarzu Matki Bożej.
  5. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciech, głównego patrona Polski.
  6. W sobotę obchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. O godz. 10.00 zbiórka kandydatów na ministrantów. O godz. 11.00 zbiórka ministrantów.
  7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 18.00 – 19.00. W sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie. Tel. 514863410.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na remont domu parafialnego. W minionym tygodniu rodziny naszej parafii złożyły na ten cel 200 zł. Obecnie dysponujemy kwotą 4320 zł. W związku z brakiem wystarczających funduszy na  rozpoczęcie prac remontowych kuchni domu parafialnego, prace zostały odłożone do czasu uzbierania kwoty ok. 20.000 zł potrzebnej na to zadanie.
  9. Informujemy, że parafia Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 24/25 kwietnia br., której celem jest nocne czuwanie Krucjaty Różańcowej (informacje szczegółowe w gablocie przy wyjściu z kościoła).
  10. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołani kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą nasze Seminarium Duchowne oraz kleryków przygotowujących się do posługi kapłańskiej w naszej diecezji.
  11. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego i radosnego tygodnia.