OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19 czerwca 2016 – XII Niedziela zwykła

19 czerwca 2016 – XII Niedziela zwykła C

1. W dniu dzisiejszym o godz. 20.00 w salce domu parafialnego odbędzie się Walne Zebranie celem ukonstytuowania organów POAK (zarząd i komisja rewizyjna). W zebraniu będzie uczestniczył przedstawiciel Zarządu Diecezjalnego Instytutu AK oraz redaktor z Gościa Niedzielnego. Zapraszamy osoby, które już zadeklarowały gotowość włączenia się w działalność Akcji Katolickiej w naszej parafii, oraz wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą osób świeckich.
  2. W poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu dekanalnego, poświęconego Objawieniom Fatimskim, adresowanego do uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Dekanatu Wałbrzych-Zachód. Rozdanie nagród poprzedzi przedstawienie pt. Orędzie Fatimskie, przygotowane przez uczniów naszych szkół.
  3. W poniedziałek w naszej diecezji przypada liturgiczne wsp. św. Alojzego Gonzagi – patrona ministrantów; Msza św. w intencji śp. Ks. Alojzego Schmidta we wtorek o godz. 7.00.
  4. We wtorek wsp. NMP Przyczyny Naszej Radości.
  5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków parafialnej Caritas.
  6. W związku z zakończeniem roku szkolnego w czwartek od godz. 17.30 – 18.30 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży.
  7. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjalnej w Szczawnie-Zdroju. Z racji przypadającej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane codziennie o godz. 18.30.
  9. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  10. Spowiedź św. od poniedziałku do soboty w godz. od 18.00 – 18.25.
  11. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Jubileuszowej w Roku Miłosierdzia do Rzymu w terminie od 1 do 9 października br. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się w gablocie przed kościołem lub na stronie internetowej parafii.
  12. W przyszłą niedzielę doroczna zbiórka do puszek na rzecz Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
  13. Serdecznie dziękujemy za ofiary, złożone w minioną niedzielę, na fundusz remontowy. Do puszek zebrano kwotę 1063,27 zł, w kopertach 650 zł, a ponadto w minionym tygodniu na konto parafialne wpłynęło 630 zł.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  15. Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii bądź w zakrystii po Mszy św.
  16. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.