OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 października 2015 r. – XXIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

18 października 2015 r. – XXIX Niedziela Zwykła B

 1. Kalendarium liturgiczne:
  • 20 października – wtorek – św. Jana Kantego
  • 21 października – środa – bł. Jakuba Strzemię
  • 22 października – czwartek – św. Jana Pawła II
 2. Dziś rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. W naszej parafii gościmy ks. Tadeusza Farysia – misjonarza oraz s. Magdalenę pracującą w referacie misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej. Ofiarami składanymi po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć polskich misjonarzy i prowadzone przez nich dzieła. Można również nabyć kalendarze misyjne na 2015 rok w cenie 5 zł wspierając działalność misyjną sióstr klawierianek.
 3. W poniedziałek o godz. 18.15 spotkanie redakcyjne gazetki Bliżej Źródła.
 4. Poradnia prawna czynna we wtorek od godz. 18.00 do 19.00.
 5. W środę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji misji poprowadzą dzieci z koła misyjnego.
 6. W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II – 37. rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Polaka
 7. W piątek zapraszamy do udziału w VI Konferencji z cyklu Jan Paweł II – Prorok naszych czasów – „Rodzina i Społeczeństwo”. Wykłady rozpoczną się o godz. 15.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju. Na zakończenie, o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 8. W sobotę – 24 października br. – o godz. 9.00 Msza św. dziękczynna inaugurująca obchody 70. rocznicy Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju. Zapraszamy do udziału szczególnie wszystkich absolwentów, nauczycieli i uczniów.
 9. Zapraszamy dorosłych i młodzież do wspólnej modlitwy różańcowej:
 • w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy św. wieczornej)
  – w piątek (23.10.2015 r.) wyjątkowo o godz. 16.30.
 • w niedzielę o godz. 17.00
 • Dzieci szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 16.30 na wspólną modlitwę dziesiątkiem różańca.
 1. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 2. Zbliżający się miesiąc listopad jest czasem szczególnej modlitewnej pamięci o naszych bliskich zmarłych i o wszystkich, którzy mogliby liczyć na naszą modlitwę. Kartki wypominkowe wyłożone zostały przy wyjściu z kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 3. Parafialny zespół Caritas rozprowadza przy kościele znicze. Uzyskany dochód pragniemy przeznaczyć na przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 4. Zwracamy się z prośbą do zamożniejszych parafian o pomoc w sfinansowaniu zakupu nowego wzmacniacza do naszego kościoła. W minionym tygodniu dotychczasowy wzmacniacz i nagłośnienie zewnętrzne uległy uszkodzeniu. Obecnie używamy wzmacniacza udostępnionego przez firmę RDUCH. Konieczny jest zakup nowego wzmacniacza oraz naprawa nagłośnienia na zewnątrz kościoła.
 5. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.
  KANCELARIA: wtorek i czwartek po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym

 

*OAMDG*