OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 grudnia 2016 r. – IV Niedziela Adwentu rok A

18 grudnia 2016 r. – IV Niedziela Adwentu rok A

1. Dziś – w IV niedziela adwentu – rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Przewodnikiem duchowym jest ks. dr Marcin Dolak – ojciec duchowny WSD w Świdnicy. Proszę o modlitwę w intencji naszej parafii oraz księdza rekolekcjonisty. Z racji przeżywanych we wrześniu rekolekcji związanych z peregrynacją figury MB Fatimskiej, tegoroczne rekolekcje adwentowe są krótsze. Dziś nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy św., natomiast w poniedziałek o godz. 9.00; 17.00 i 19.00. Spowiedź adwentowa w poniedziałek w godzinach od 8.15 do 9.00 i od 18.00 do 19.00.
  2. Zapraszamy do udziału we Mszy św. Roratnej od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  3. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Ponadto spowiedź adwentowa w tym tygodniu w naszym dekanacie Wałbrzych -Zachód: w poniedziałek w naszej parafii, we wtorek w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Wałbrzychu – Podzamcze.
  4. Bardzo dziękujemy grupie charytatywnej za przygotowani paczek świątecznych oraz wszystkim, którzy z dobroci serca okazali pomoc rodzinom potrzebującym w naszej parafii. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za przygotowanie podarunków z racji obchodów św. Mikołaja.
  5. W poniedziałek w godz. od 10.00 do 12.00 w salce przy kościele będzie można otrzymać jabłka.
  6. Pragniemy zaprosić parafian do udziału w Balu Charytatywnym, organizowanym przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Grupę Charytatywną Caritas, który odbędzie się w Białej Sali 4 lutego 2017 r. Zapisy w zakrystii. Bilety będzie można nabyć w przyszłym tygodniu w Dworzysku, Bibliotece Miejskiej lub w zakrystii.
  7. W środę (21.12.br.) o godz. 18.00 w Teatrze Zdrojowym odbędzie się Wieczór Kolęd i Pastorałek, przygotowany przez dzieci przedszkolne, uczniów szczawieńskich szkół oraz zaproszonych gości. Wstęp wolny.
  8. Burmistrz naszego Miasta wraz z Radą Miejską zapraszają mieszkańców miasta, kuracjuszy i gości na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w Parku Miejskim w czwartek (22.12.br.) o godz. 18.00.
  9. W sobotę Msza św. o godz. 7.00. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnego stołu. Zechciejmy przeżyć wieczerzę wigilijną nadając jej charakter religijny poprzez wspólną modlitwę, przeczytanie fragmentu ewangelii o Narodzeniu Pańskim, śpiewając kolędy; dzieląc się opłatkiem. Po wigilii w naszych domach zapraszamy na Mszę św. Wigilii Bożego Narodzenia o godz. 21.00. Zwyczajem naszej parafii o godz. 23.30 zapraszamy do udziału w modlitewnym czuwaniu przygotowanym przez młodzież i dzieci naszej parafii, które poprzedzi uroczystą Pasterkę o godz. 24.00 z udziałem chóru parafialnego Salve Regina.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00; 9.30; 10.45; 12.00 i 19.00.
  11. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć przy kościele u przedstawicieli parafialnej Caritas. Dziękujemy za składne przy tej okazji ofiary na ogrzewanie. Na poniedziałek zamówiliśmy 1500 l. oleju opałowego, za który zapłacimy 4.600 zł.
  12. Wszystkim parafianom i ich gościom oraz kuracjuszom życzymy, aby zbliżająca się noc wigilijna zrodziła w was pragnienie jedności, miłości i pokoju.