OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 czerwca 2017 –XI niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 czerwca 2017 –XI niedziela Zwykła A

 

 1. Dziękujemy pięknie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie procesji Bożego Ciała, jak również licznej grupie wiernych, która wzięła udział w procesji. Dziękujemy za udekorowanie mieszkań na trasie procesji i ofiarowanie kwiatów.  
 2. W poniedziałek o godz. 19.45 spotkanie organizacyjne ws. festynu parafialnego.
 3. We wtorek w naszej diecezji przypada liturgiczne wsp. św. Alojzego Gonzagi – patrona ministrantów; Msza św. w intencji śp. Ks. Alojzego Schmidta we wtorek o godz. 7.00.
 4. W środę wspom. NMP Przyczyny Naszej Radości.
 5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja teoforyczna w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 6. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 18.00 – 19.00.
 7. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – o godz. 8.00 Msza św. dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.
 8. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 9. Przez cały tydzień o godz. 18.30 zapraszamy wiernych na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do czwartku na zakończenie nabożeństwa procesja eucharystyczna.
 10. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 11. Intencje mszalne na miesiąc lipiec i sierpień można zamawiać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
 12. W minioną niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy kwotę 1477,50 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 13. Prosimy parafian o pomoc w bezpośrednich przygotowaniach do festynu, które rozpoczną się w piątek. Ciasta będą przyjmowane w sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę od godz. 8.00-10.00. Bardzo prosimy o podpisanie wypieków, ponieważ przewidujemy losowanie nagród dla pań, które przygotowały ciasta. W niedzielę od godz. 8.00 prosimy mężczyzn o pomoc w przygotowaniu stoisk i namiotów.
 14. W przyszłą niedzielę – 25 czerwca br. – od godz. 13.00 do 18.00 serdecznie zapraszamy do udziału w II Parafialnym Festynie Rodzinnym. Już dziś bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie naszego parafialnego święta związanego z obchodami 80 rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Dochód z tegorocznego festynu przeznaczymy na remont dachu naszego kościoła. W ramach programu: występy muzyczne, gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, karaoke, smaczne posiłki, słodkie wyroby cukiernicze, licytacja „złotej dachówki” oraz losowanie nagród rzeczowych. Wszystkich serdecznie zapraszamy już od godz. 13.00 będzie można skorzystać ze smacznego posiłku – w menu: żurek, bigos, kiełbasa z grilla oraz pierogi.
 15. Dar dla Aleppo – to tytuł ekumenicznej akcji charytatywnej, która odbywa się na terenie archidiecezji wrocławskiej. Katolicy, ewangelicy i prawosławni w ten sposób chcą pomóc ofiarom wojny w Syrii. Polega ona na zbieraniu funduszy na wsparcie dla szpitala św. Ludwika w syryjskim mieście Aleppo. W diecezji świdnickiej zbiórka na ten cel odbędzie się 25 czerwca. Akcję „Dar dla Aleppo”: można również wesprzeć wysyłając sms-a (72405 z dopiskiem  RATUJE, koszt 2,46 zł). Do dnia 25 maja br. na koncie projektu zebrano kwotę 343.117,98 PLN.
 16. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.