OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 września 2017 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA rok A

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA rok A

 

 1. Dziś przypada 78 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. W Kościele powszechnym obchodzimy 51 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej diecezji po Mszy św. odbywa się zbiórka na katolickie Radio RODZINA.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – święto św. Stanisław Kostki  – patrona młodzieży i mninistrantów; we  wtorek – bł. Gerharda Hirschfeldera; w czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w sobotę – św. Pio z Pietrelciny.
 3. Spotkanie scholi parafialnej we wtorek o godz. 17.45. Zapraszamy młodzież i dzieci  do wspólnego przygotowania oprawy muzycznej na niedzielne Mszę św.
 4. Poradnia prawna czynna we wtorek od godz. 18.00-19.00.
 5. Spotkanie Grupy Biblijnej w środę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy szukają pomocy we właściwym rozumieniu słów Pisma Świętego.
 6. Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji uczestników pielgrzymki na Jasną Górę w środę o godz. 19.00.
 7. Spotkanie z rodzicami dzieci klas III – ws. przygotowania do I Komunii św. – w czwartek o godz. 17.00 (w salce domu parafialnego).
 8. Do końca września trwają zapisy uczniów klasy I, ktorzy pragną rozpocząć przygotowania do I Komunii św oraz zapisy uczniów klasy VI i VII którzy pragną rozpocząć przygotowanie do sakramnetu bierzmowania.
 9. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka wszystkich ministrantów. Zapraszamy chłopców do służby przy ołtarzu.
 10. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w sobotę o godz. 19.30.
 11. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 13. Informujemy, że w przyszłym roku w naszej parafii uroczystość I Komunii św. odbędzie się 13 maja.
 14. W sobotę (30.09.br) o godz. 17.00 odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy w październiku, listopadzie i grudniu planują chrzest dziecka, bądź zamierzają pełnić funkcję rodzica chrzestnego.
 15. Dziękujemy za ofiary na fundusz remontowy. W minioną niedzielę ofiarodawcy złożyli 1.145 zł.
 16. W sobotę 23 września wyruszy VIII Piesza Pielgrzymka Wałbrzyska w rocznicę poświęcenia Krzyża milenijnego na Chełmcu. W tym roku będzie to pielgrzymka międzynarodowa, polsko-czesko-słowacka. Wymarsz: o godz. 9.30 spod krzyża pielgrzymkowego obok placu budowy kościoła przy ulicy bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Szczawnie-Zdroju.
 17. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Wspólnoty Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie w dniu 7 października br. (sobota). Zapisy w zakrystii.
 18. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i obfitości łask Bożych.

*OAMDG*