OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 marca 2019 – II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 – II Niedziela Wielkiego Postu rok C

1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo pokutne Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie modlitewne Diakonii Modlitwy.
  3. We wtorek – 19 marca – Uroczystość św. Józefa – dzień imienin ks. Infułata Józefa Strugarka.
  4. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Ofiary zbierane dziś po Mszy św. ( w II niedzielę Wielkiego Postu) są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Wesprzyjmy naszymi ofiarami misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną. W ubiegłym roku Dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało ponad 100 projektów zgłoszonych przez polskich misjonarzy posługujących na całym świecie.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.
  8. Dziękujemy za ofiary z minionego tygodnia: na ogrzewanie naszego kościoła 200 zł i fundusz parafialny 1127 zł.
  9. Bardzo prosimy w imieniu Parafialnej Grupy Caritas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Wzorem lat ubiegłych możemy ofiarować produkty długoterminowe bądź złożyć ofiarę przy stoliku, gdzie Grupa Charytatywna rozprowadza świece wielkanocne Caritas.
  10. Jałmużnę postną możemy składać do skarbony pod chórem, przy figurze św. Antoniego, do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiary tam złożone, zgodnie ze zwyczajem, będą przeznaczone na dzieła dobroczynne prowadzone przez Diecezję Świdnicką.
  11.  Wszystkim parafianom i kuracjuszom życzymy wytrwałości oraz Bożej łaski w podążaniu drogą wielkopostnej przemiany.