OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17 maja 2015 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

17 maja 2015 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ofiary skałdane dziś na tace są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. O godz. 15.00 w naszym kościele Msza św. dla wolontariuszy ŚDM okręgu wałbrzyskiego. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać informację z prośbą o włączenie się młodych ludzi do grupy wolontariuszy oraz do mieszkańców naszego miasta o zakwaterowanie młodzieży przybywającej na ŚDM.
  2. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena.
  3. Nabożeństwa majowe, w tym tygodniu połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w naszym kościele są odprawiane o godz. 18.30.
  4. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od godz. 18.00 do 18.25.
  5. Kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 17.00 do 18.00. W sprawach pilnych proszę umawiać się telefonicznie. Tel. 74-8412830 lub 514863410.
  6. W naszej parafii Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w Boże Ciało podczas Mszy św. o godz. 9.30. Już dziś informujemy, że w środę 27. maja o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych i próba dla dzieci.
  7. Informujemy, że nasza parafia organizuje wyjazd dla dzieci na wakacje do Szklarskiej Poręby w terminie 17. – 21. sierpnia br. (od poniedziałku do piątku). W programie codzienna Eucharystia, górskie spacery, pogodne wieczory, gry i zabawy, spotkania formacyjne. Koszt wyjazdu 220 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u s. Damiany.
  8. W sobotę o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej odbędą się święcenia prezbitaratu. Polecamy modlitwie wspólnoty parafialnej diakonów, którzy rozpoczynają od dziś rekolekcje zamknięte, przygotowujące ich do przyjęcia święceń kapłańskich.
  9. W sobotę 23. maja o godz. 16.00 spotkanie formacyjne Ruchu Czystych Serc.
  10. W sobotę o godz. 20.00 rozpoczniemy w naszym kościele czuwanie modlitewne w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  11. W minionym tygodniu rodziny naszej parafii złożyły na remont domu parafialnego 100 zł.
  12. W poniedziałek na godz. 19.45 chciałbym zaprosić na spotkanie do domu parafialnego naszych parafian, właścicieli firm remontowo-budowlanych oraz osoby posiadające uprawnienia budowlane, w celu omówienia spraw dotyczących planowanych remontów w naszej parafii.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  14. Wszystkim parafianom, kuracjuszom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia.

O.A.M.D.G.